10 rzeczy, które powinna wiedzieć każda druhna

10 rzeczy, które powinna wiedzieć każda druhna

Bycie druhną, to z pewnością wielki zaszczyt, dla każdej, poproszonej o pełnienie tej funkcji kobiety. W zasadzie wiesz już, co będzie należało do Twoich obowiązków, ale czy rzeczywiście jesteś przygotowana na wszystko?1. Będziesz miała dość mówienia o weselach…

O tak, jest to coś, czego nawet sama przed sobą wstydzi się przyznać każda druhna. Ciągle rozmowy na temat ślubnych przygotowań, tego, czy dodatki do bukietu powinny być fioletowe, wrzosowe czy śliwkowe z czasem doprowadzają Cię do szału? Nie martw się, tak się czuje każda druhna na Twoim miejscu. Ponadto, jeśli jesteś mężatką, z pewnością towarzyszy Ci przekonanie, że Ty, planując swój ślub, nie podchodziłaś do tego tak obsesyjnie. A jeśli jesteś panną. To przysięgasz sama przed sobą, że przygotowując się w przyszłości do własnego ślubu, nigdy nie narazisz żadnej swojej koleżanki na przechodzenie „drogi przez mękę”, którą właśnie sama przechodzisz.

2. O sukni również…

Zarówno o ślubnej, w przymiarkach której będziesz uczestniczyła wiele razy, kiedy Tobie będzie się wydawało, że już nic nie trzeba poprawiać, a Twoja przyjaciółka, przyszła Panna Młoda wciąż będzie odnajdywała kolejne rzeczy, które muszą zostać skorygowane. Ale również o własnej sukience, której krój, kolor i fason będzie Ci „delikatnie” sugerowany, a niekoniecznie będzie Ci się podobał. Ale cóż począć – to Panna Młoda ma zawsze rację.3. Opinie…

…których nawet nie jesteś pewna, że je masz. Będziesz pytana o wszystko: od wyboru kwiatów ślubnych, poprzez decyzję o tym, czy tort weselny powinien mieć w smaku dyskretną nutę pomarańczową czy wiśniową, po wybór czcionki na zaproszeniach ślubnych. Oczywiście, jest to w pewien sposób pochlebiające, że ktoś tak bardzo liczy się z Twoim zdaniem, jednak po kilkugodzinnej debacie na temat zasadności podania na przyjęciu weselnym, zupy z dyni, jako przystawki, chciałabyś, aby jednak liczył się mniej… I abyś nie musiała wypowiadać się na każdy temat.

4. Możesz rozważać nawet udawanie bólu głowy…

…aby uniknąć kolejnego spotkania z przyszłą Panną Młodą. Oczywiście, tak naprawdę tego nie zrobisz, częściowo dlatego, że boisz się, co Ona zrobiłaby z Tobą, gdyby dowiedziała się o takim małym kłamstwie. Ale głównie dlatego, że przecież jesteś dobrą przyjaciółką.5. Organizowanie wieczoru panieńskiego było jednak dobrą zabawą


Priorytetem każdego wieczoru panieńskiego jest to, aby przyszła Panna Młoda bawiła się na nim, jak najlepiej. A Ty, dzięki ukrytemu planowaniu, wysyłaniu sekretnych maili do uczestniczek zabawy mogłaś poczuć się jak ślubno-weselna Mata Hari.   (czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/dziesiec-rzeczy-ktore)

6. Po wszystkich, przedślubnych przejściach możesz dodać nową rubrykę do swojego CV

Wszak czy nie sprawdzasz się doskonale, jako konsultant ślubny? Zyskałaś takie samo doświadczenie w załatwianiu przedślubnych formalności, a na dodatek sprawdziłaś się również jako pocieszycielka, terapeutka rozwiewająca wszystkie obawy przyszłej Panny Młodej, spędziłaś godziny na dyskusjach na temat tego, jak usadzić przy weselnym stole nieznoszących się członków jednej rodziny.7. Musisz dojść do porozumienia z innymi, bliskimi koleżankami Panny Młodej

Druhna jest tylko jedna, ale koleżanek, które będą chciały wtrącić swoje „pięć groszy” na temat… wszystkiego (sukni, bukietów, ślubnych atrakcji, dodatków), jest duuużo więcej. Nie wszystkie musisz lubić, ale każdą powinnaś akceptować. Przez wzgląd na Pannę Młodą, która z niewiadomych Ci powodów, darzy je sympatią.

8. W dniu ślubu to Ty musisz pamiętać o wszystkim

Naprawdę o wszystkim. A mamy na myśli wszystko. Szminkę panny młodej, imię ojca pana młodego, igłę i nitkę na wypadek nieszczęśliwego rozdarcia się sukni ślubnej, to, jak uspokoić małe dziewczynki, rzucające kwiatki w drodze do ołtarza i sprawić, aby przestały wrzeszczeć… Wszystko będzie na Twojej Glowie, nie można tym martwic Panny Młodej. Wydaje Ci się, że to za dużo, jak na Twoją wytrzymałość? Spokojnie! Dasz sobie radę.9. Nie zapomnij o wygodnych butach. I chusteczkach. Ale przede wszystkim butach.

Obie rzeczy będą dla Ciebie ważne. Chusteczki są kluczowe w przypadku, gdy dasz się ponieść emocjom tego dnia i uronisz nie jedną, ale tysiące łez wzruszenia. A buty? Nie oszukujmy się – jednym z Twoich obowiązków będzie zabawa na parkiecie i tańczenie z gośćmi weselnymi – przez całą noc. Dlatego też nie zapomnij o obuwiu na zmianę, na płaskim obcasie, tak, aby łatwiej było Ci podołać temu wyzwaniu.

10. Poczujesz się bardzo, bardzo szczęśliwa… kiedy to się skończy

Zrobiłaś to! Widziałaś jak Twoja najlepsza przyjaciółka wychodzi za mężczyznę swoich marzeń, poślubić mężczyznę swoich marzeń, pomogłaś we wszystkich przygotowaniach. Bez Ciebie ten dzień mógł nie być aż tak udany. A po wszystkim możesz poczuć się jak triumfujący sportowiec, który właśnie przekroczył linię mety na pierwszym miejscu.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]