5 pomysłów na to w co Para Młoda może zbierać koperty ślubne!

5 pomysłów na to w co Para Młoda może zbierać koperty ślubne!

Dostarczyliście już dla swoich gości zaproszenia ślubne z informacją, że zamiast prezentów wolicie gotówkę? To świetnie. Teraz czas pomyśleć o tym, jak sobie z tymi wszystkimi kopertami ślubnymi poradzić. I nie mówimy tu, o wydaniu pieniędzy, bo z tym z pewnością, jako nowożeńcy, nie będziecie mieli najmniejszego problemu. Warto jednak pomyśleć, o tym, w co będziecie zbierać owe ślubne koperty. Obowiązek przyjmowania kopert ślubnych należy do świadka Pana Młodego lub Panny Młodej. Dobrze, jeśli zawczasu pomyślicie o tym, jak ułatwić im jego wypełnienie. Najlepiej, aby to, w co koperty ślubne miałyby być zbierane, było nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale i estetyczne. Dlatego przygotowaliśmy dla Was poniższe zestawienie.

W co zbierać koperty ślubne?

1. Pudełka na koperty ślubne


Pudełka na koperty ślubne - to najpopularniejszy "gadżet", służący do zbierania kopert w dniu ślubu. Do wyboru mamy pudełka o różnych kształtach, kolorach (co ułatwia, dobór takiego pudełka, które będzie pasowało do  kolorów dodatków Państwa Młodych), lakierowane lub matowe, z systemem bezpieczeństwa lub bez. Czym jest ów system bezpieczeństwa w pudełkach na koperty ślubne? To rozwiązanie techniczne, które zabezpiecza je przed przypadkowym otwarciem przez osoby do tego niepowołane.

2. Drewniane skrzynki

Drewniane skrzynki jako przedmiot służący do zbierania kopert ślubnych? Czemu nie! Dzięki swojej surowej, dość rustykalnej stylistce, z pewnością będzie to wyróżniająca się i przykuwająca uwagę weselna ozdoba - skrzynkę taką można postawić na stole weselnym Państwa Młodych. Jeśli chcecie je jakoś spersonalizować, wystarczy kilka parcianych sznurków, kremowa koronka czy inny materiał oraz wycięty kawałek zwykłego kartonu, na którym napiszecie swoje imiona oraz datę ślubu.

 3. Papierowe torby

Nie. Wzrok Was nie myli. Papierowe torby z powodzeniem mogą być wykorzystane jako pomoc w zbieraniu kopert ślubnych. Ich plusem jest to, że możecie je od początku do końca wykonać samodzielnie. Wystarczą: papierowa torba (a jakże!), odrobina fantazji i kilka stylistycznie pasujących do całego ślubu ozdób.

4. Wiadra, beczki

Zaplanowaliście ślub i wesele w stylu wiejskim/eko lub vintage? Taka stylistyka aż prosi się o współgrające z nimi dodatki. A jednym z nich bez wątpienia mogą być, wykorzystane do zbierania kopert ślubnych wiadra lub beczki. Tylko nie traktujcie tego zbyt dosłownie - chodzi nam raczej o ich mniejsze wydania. 50-litrowa beczka po piwie byłaby nie tylko niepraktyczna, ale i mało estetyczna.

 

6. Walizki

Szukacie gadżetu, który dobitnie powie Waszym gościom: mamy styl i umiemy/lubimy się wyróżnić? Zdecydujcie się na zbieranie koper ślubnych do walizek w stylu retro, vintage. Szukajcie ich na pchlich targach, aukcjach internetowych czy strychach babć. Wystarczy je wyczyścić, lekko odświeżyć, ozdobić kwiatami, girlandami, koronkowymi wstążkami i gotowe!


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]