9 sposobów jak wybrać idealną suknie ślubną

9 sposobów jak wybrać idealną suknie ślubną

Wybór idealnej sukni ślubnej to jedno z najważniejszych zadań przyszłej Panny Młodej. Każda z nas podczas naszego „najważniejszego dnia w życiu” chciałby czuć się najmodniejsza i najpiękniejsza, a co najważniejsze – oczy wszystkich zaproszonych gości powinny być skierowane właśnie na nią.

Aby wybrać idealnie pasującą suknie ślubną nie powinnyśmy ślepo podążać za obowiązującymi trendami, to że Małgorzata Rozenek wyglądała w swojej kreacji zjawiskowo nie znaczy to od razu, że My przyszłe Panny Młode będziemy się prezentować w niej równie pięknie.

Dlatego też przygotowaliśmy kilka porad, aby uprościć Wam ten trudny wybór:

1. Zastanów się jaki jest Twój styl i w czym będziesz czuła się najlepiej

Do wyboru sukni można podejść na dwa sposoby – może być przedłużeniem Twojego stylu, lub mieć charakter zupełnie inny niż to, co nosisz na co dzień ( bo np. pragniesz poczuć się wyjątkowo i zupełnie inaczej). Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz – najważniejsze, byś czuła się w niej sobą, a także by była wygodna.

2. Dobierz suknie ślubną do swojej sylwetki

Pamiętajmy, że to, jak wyglądamy w sukni ślubnej, którą widziałyśmy na zdjęciu, np. w Internecie, może rozmijać się z naszymi marzeniami. Niestety, zdjęcia reklamowe, przedstawiające modelki o idealnych kształtach, nie zawsze dają się przełożyć na uwarunkowania dotyczące naszej figury. Dlatego tak ważne jest, aby trafić do salonu sukien ślubnych, w którym specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni strój.

3. Nie przymierzaj zbyt wielu sukien

Czasem panna młoda musi przymierzyć kilkanaście modeli, aby trafić na wymarzoną suknię, która będzie do niej pasowała. Nie należy jednak upierać się przy przymierzaniu zbyt wielu sukni. To nie gwarantuje, że znajdziemy właściwą. Lepiej skorzystać z fachowych rad obsługujących nas specjalistów.

4. Określ styl wesela

Jeśli styl i oprawa wesela są dla Ciebie istotne, powinnaś o nich pamiętać decydując się na sukienkę. Gdzie odbędzie się ceremonia? W kościele czy urzędzie? A przyjęcie? Na dworze czy w stylowej stodole? Czy będzie klasyczne czy nowoczesne? Jeśli masz wybraną salę, a w głowie wyobrażenie wystroju i menu, możesz określić jaka sukienka będzie wyglądała pięknie i spójnie.

5. Dobrze rozplanuj budżet i kieruj się  zdrowym rozsądkiem

Mimo, że jest to jedyna okazja by założyć na siebie tyle strojnych sukien, radzimy, byś nie mieszała sobie w głowie, bo może spodobać Ci się suknia stanowczo poza Twoim budżetem. Jeśli jednak masz silny charakter i brak środków na ukochana sukienkę nie spędzi Ci snu z powiek, możesz się zabawić. W końcu ile razy w życiu będziesz odwiedzała salony ślubne?

6. Zawsze wybieraj z kimś kto potrafi dobrze Ci doradzić

Dobrze, jeśli przyszła panna młoda wybierze się na "ślubne" zakupy z kimś, kto będzie mógł jej doradzić.Zazwyczaj pierwszy raz do salonu przychodzi z przyjaciółką lub świadkową, jednak najczęściej ostatecznego wyboru dokonuje z rodzicami lub - co zdarza się coraz częściej - w obecności przyszłego męża.

7. Pośpiech to nasz wróg! Nie kupuj niczego „na ostatnią chwilę”!


Wybór i poszukiwania odpowiedniej sukni ślubnej należy rozpocząć nie później niż trzy miesiące przed ślubem. Panna młoda powinna pamiętać, że termin realizacji zamówienia sukni ślubnej waha się w granicach od dwóch do czterech miesięcy. Zależy to od liczby zamówień na poszczególne kolekcje w danej firmie. Po odebraniu sukni czasami potrzebne są jeszcze małe krawieckie korekty, np. dopasowanie długości sukni do wysokości obcasów butów ślubnych. Większość par decyduje się na ślub w okresie pomiędzy marcem a październikiem. Wtedy ze względu na liczne zamówienia, okres oczekiwania na realizację poprawek krawieckich wydłuża się.

8. Przyjdź do salonu przygotowana

Do mierzenia różnych sukienek. Załóż cielistą bieliznę, stanik z odpinanymi ramiączkami i wygodne szpilki. Jeśli nie będą mieli Twojego rozmiaru w salonie przez godzinę będzie Ci nie wygodnie.

9. Nie bój się skorzystać z porad profesjonalistów

W specjalistycznych salonach sukien ślubnych panna młoda może uzyskać poradę dotyczącą nie tylko wyboru sukni, ale również dodatków i akcesoriów ślubnych, odpowiedniej fryzury czy bukietu, który będzie wspaniałym uzupełnieniem całości stroju. Właściciele salonów starają się dbać o klientki, ponieważ każda zadowolona i dobrze ubrana panna młoda jest "reklamą" dla danej firmy. Jeśli panna młoda będzie niestosownie wyglądać, nikt nie zapyta o firmę, w której dokonywała zakupu.

Jaki widzicie drogie Panie wybór idealnej ślubnej kreacji to skomplikowany proces. Najważniejsze jednak w tym wszystkim, abyście pamiętały przede wszystkim o sobie! To wy macie się podobać Wam – nie mamie, nie teściowej – TYLKO SOBIE. Oczywiście warto wziąć każdą opinię pod uwagę...pod warunkiem, że pokrywa się z Waszą. :)

Udanych ślubnych wyborów Kochane Panny Młode życzy www.GdzieWesele.pl


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]