A może bryczką do ślubu?

A może bryczką do ślubu?

Stylowa, pięknie udekorowana kwiatami bryczka, zaprzężona w dostojne konie i powożona przez eleganckiego stangreta to nadal chętnie wybierana opcja przez Młode Pary. Opcja niczym z bajki.


Jeśli więc marzy wam się romantyczny ślub w stylu retro lub chcecie poczuć się jak prawdziwe damy i dżentelmeni rodem z minionej epoki, to koniecznie na swój ślubny pojazd wybierzcie konny powóz!


Dorożką, bryczką czy karetą do ślubu?
Zarówno dorożka, bryczka jak i kareta są pojazdami konnymi, czterokołowymi. Karety pojawiły się w Europie w XVI wieku i szybko stały się symbolem prestiżu, luksusu i bogactwa. Były to pojazdy kryte i bogato zdobione. Zaprzęgano je zazwyczaj w 4 konie, ale zdarzało się że również w 6 czy 8. Rodzajem karety, charakteryzującym się bardzo bogatym zdobieniem były karoce.Dorożki i bryczki to pojazdy lekkie, otwarte i proste w swej formie, używane w XVIII-XIX wieku jako środek transportu miejskiego a także w celach gospodarczych i podróżnych.Na jakie wesele warto wynająć powóz?

Przede wszystkim należy kierować się pogodą. Wszelkiego rodzaju powozy będą idealne jeśli ślub odbywa się w miesiącach ciepłych – koniec wiosny, lato i początek jesieni. Późną jesienią i zimą lepiej zrezygnować z powozu i wybrać np. auto w stylu retro.Ślub jak z bajki...
Jeśli planujemy duży ślub i wystawne wesele wybierzmy karocę. Taki pojazd będzie stanowił idealne uzupełnienie wesela na zamku czy w pałacyku.


 
…albo w stylu country
Natomiast dorożka lub bryczka sprawdzą się na ślubie w małym miasteczku lub na wsi. Cudownie wręcz wpasują się w klimat wesela w karczmie, gospodzie, wiejskim dworku czy plenerze.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]