Ciekawe i oryginalne pomysły na prezenty ślubne

Ciekawe i oryginalne pomysły na prezenty ślubne

Jesteście już o krok od własnego ślubu? Wszystko już dopięte na ostatni guzik, jednak jeszcze nie pomyśleliście o tym, co chcielibyście dostać w prezencie od gości weselnych? Jest to bardzo ważny aspekt wesela, o którym również warto pomyśleć, aby naprowadzić wszystkich na to, co chcielibyście otrzymać i jednocześnie zaoszczędzić i sobie i obdarowującym rozczarowań.

 

Tradycją jest już, że podczas składania życzeń Parze Młodej wręcza się im bukiet kwiatów. Co jednak zrobić z tak ogromną ilością roślinności, w przypadku kiedy organizujecie wesele na ponad 80 osób? Ciekawą opcją jest poproszenie gości o to, aby zamiast kwiatów, które i tak bardzo szybko zwiędną, w zamian kupili jakiś dobry trunek. W ten sposób Państwo Młodzi mogą zacząć kompletować małą piwniczkę. Wystarczy po prostu do zaproszenia dołączyć małą wkładkę z zabawnym wierszykiem, który doskonale naprowadzi gości na to, czego życzyliby sobie Nowożeńcy.

 

Bardzo chcemy wszystkich prosić
by nam kwiatów nie przynosić
Stąd wiadomość ku publice:
Chcemy z winem mieć piwnicę!

 

Para Młoda często również prosi o kupony totolotka zamiast kwiatów, o dobrą książkę lub po prostu o datki na cele charytatywne. Poniżej przykładowe wierszyki, które można wykorzystać na wkładkach dołączonych do zaproszeń ślubnych:

 

Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście Nam sprawili
w szczęście nasze inwestując
kupon totka nam darując,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc.

 

Szanowny Gościu.
Zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy, drobne pamiątki lub książki.

 

Zamiast kwiatów prosimy Gości
o książki, które umilą nam wieczory z herbatką.

 

Nasi Kochani Goście,
kwiatków nam nie przynoście.
Wolimy dostać pluszaki,
będą się cieszyć małe dzieciaki.

 

Obecnie Państwo Młodzi bardzo często proszą zaproszonych gości o pieniądze, które chcieliby wykorzystać na zakup mieszkania, domu czy samochodu. Tutaj kolejny raz krótki i zabawny wierszyk świetnie zdaje egzamin, dzięki czemu wszyscy dokładnie wiedzą, co mają podarować Nowożeńcom.

 

Pragnąc przełamać tradycje stare,
by nie mieć na przykład żelazek parę
i zaoszczędzić przemiłym gościom
łamania głów nad prezentów mnogością
podpowiadamy: mile widziany i bardzo wygodny
będzie bilecik ze znakiem wodnym
NARZECZENI

 

Aby ulżyć Wam w udręce
co za paczkę dać w prezencie
młoda Para podpowiada
i zarazem pięknie prosi
by w kopertę włożyć grosik

 

Jednak w przypadku, kiedy Państwo Młodzi nie narzucają swoim gościom, iż koniecznie w prezencie chcieliby dostać pieniądze, wygodną, ciekawą i bardzo pomysłową opcją staje się stworzenie listy ulubionych rzeczy, jakich Nowożeńcom brakuje lub byłyby one bardzo mile widziane i opublikować taką listę na specjalnie w tym celu stworzonej stronie internetowej. Wszystkim gościom wówczas przesyłamy link do strony, na której mogą wybrać, co kupią Parze Młodej i odhaczyć wybrany prezent, aby inni goście go nie dublowali. W zależności od tego, na jakim etapie życia są Narzeczeni, mogą sobie zażyczyć zabawną pościel, ciekawą zastawę stołową, sprzęt AGD jak np. tostery, opiekacze do kanapek, mikrofalówki czy ekspresy do kawy, a więc przedmioty domowego użytku, które są w życiu codziennym nieocenione. Jeśli goście weselni nie mają pomysłu na prezent, mogą zajrzeć na stronę Zalando.pl, która jest prawdziwą skarbnicą inspiracji i z pewnością podpowie, co można ciekawego zakupić Parze Młodej w ramach prezentu ślubnego.

 

Jeżeli do tej pory nie zastanawialiście się, co chcielibyście otrzymać w prezencie od zaproszonych gości, mam nadzieję, że powyższy tekst choć odrobinę naprowadził Was na to, w jaki sposób można subtelnie zasygnalizować gościom, co mogliby Wam sprawić, a czego się wystrzegać. Warto pomyśleć również o tym aspekcie ślubu, by przyniósł on Wam i zaproszonym osobom jeszcze więcej radości i szczęścia, a także dobrego startu na nowej drodze życia.

 

 


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]