Ciekawe pomysły weselne

Ciekawe pomysły weselne

Każda para pragnie, aby ten szczególny dzień zaślubin został mile zapamiętany przez wszystkich gości. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą osiągnąć ten cel.

1. Kreatywna księga gości.
Połóżcie na każdym stole aparat Polaroid w raz z pustą księgą do wpisów i dwustronną taśmą. Zachęćcie gości do zrobienia sobie zdjęć i wklejenia ich w księdze w raz z krótką notatką. Kolejną opcją może być zebranie podpisów gości na macie lub arkuszu, w którego środku jest umieszczone zdjęcie młodej pary.

2. Zdjęcia to najlepsza pamiątka.
Zróbcie kilka ujęć z rodziną i przyjaciółmi o tematyce uroczej lub śmiesznej i rozdajcie zdjęcia swoim gościom, dzięki czemu, sami będą mogli zachować kilka pamiątek z wesela.

3. Etniczny akcent.
Jeśli macie silne więzi z jakąś kulturą, rozważcie ich zaakcentowanie. Zawsze będzie to miłe dla gości jeśli nadarzy się okazja do skosztowania egzotycznych zakąsek i spróbowania nieznanych dotąd tańców.

4. Kreatywne wizytówki.
Spróbuj stworzyć oryginalne i zabawne wizytówki dla gości.

5. Zapewnij rozrywkę.
Podczas kolacji możesz zapewnić rozrywkę dla gości. Śpiewak operowy lub magik, który wędruje od stołu do stołu na pewno zapewni gościom niezapomniane chwile.

 

Do ciekawych pomysłów, które można wykorzystać na ślubie i weselu zaliczają się także:

Żeby nie generować kosztów, a uatrakcyjnić np. Mszę podczas ślubu zachęcamy do wykorzystania członków rodziny, przyjaciół, którzy będą np. śpiewać psalm podczas mszy lub czytać wybrane Księgi w trakcie Czytania.
Płatki, które będą rzucane na młodych nie muszą być kupione. Można zebrać (jeśli pora roku na to zezwala) odpowiednie kwiaty, np. bez, który pięknie wygląda rzucany na Parę Młodą

Jeśli ma się ograniczony budżet na dekorację, można samemu spróbować przyozdobić salę w świece i podgrzewacze, które dodadzą klimatu na sali.

Świetnym, a niedrogim elementem wystroju może być przyozdobienie sali… w zdjęcia Pary Młodej. Stojące na sztalugach wydrukowane duże formaty zdjęć od razu nadadzą sali indywidualnego charakteru

Jeśli nie chcemy wypożyczać samochodu od firmy, możemy popytać wśród znajomych, czy nie zawiozą ich do ślubu. Nie musi to być koniecznie świetna marka samochodu – widziałam Pary, które jechały do ślubu białym trabantem, żółtą wołgą, zielonym maluchem. Jest to bardzo sympatyczny i oryginalny sposób dotarcia na Ślub.

Jeśli czujemy się na siłach i mamy fach w rękach spróbujmy sami zrobić zaproszenia ślubne. Oczywiście musimy zacząć już o wiele wcześniej, żeby zdążyć na czas, ale myślę, że warto – powinna to być dla Was świetna zabawa i jaka satysfakcja! Podobnie możecie zrobić winietki, karty menu czy księgę gości. Potrzeba tylko pomysłu i sprawnych rąk. No i czasu oczywiście.

Kolejna propozycja dla osób o zdolnościach manualnych – zróbcie sami prezenty dla gości! Mogą to być ręcznie robione figurki z masy solnej zapakowane w tiul, pierniczki z waszymi imionami, które wypieczecie sami, etc. Tu liczy się pomysł, sprawne ręce i… czas.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]