Jak wybrać idealną druhnę/druhny?

Jak wybrać idealną druhnę/druhny?

Wybór druhen może być dla jednej Panny Młodej bardzo prosty i oczywisty zaś dla innych może przysporzyć bólu głowy oraz niepotrzebnego stresu. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik który pomoże ci zdecydować i wybrać druhny na swój ślub.

Z  pewnością czytaliście kiedyś o tym jak powinno  wybierać się osoby do pełnienia tych funkcji wybierać. Poniżej przygotowaliśmy  krótki przewodnik który pomoże ci zdecydować i wybrać druhny na swój ślub.
1. Powinnaś nie wstydzić się pokazać jej w bieliźnie.
2. Nie powinna być osobą, która wszystko robi na ostatnią chwilę.
3. Nie może dominować, być typem "gwiazdy" pragnącej być w centrum uwagi.
4. Nie może łatwo się obrażać. Musisz umieć z nią rozmawiać.
5. Nie może być zbyt zajęta (pracą/szkołą/rodziną/czymkolwiek). Powinna być zaangażowana w swoją rolę.
6. Musi być odpowiedzialna i pomocna.
7. Powinna być osobą godną zaufania, która wywiąże się ze swoich obowiązków.
8. Zaradna i energiczna.
9. Musi lubić wesela :)

Podstawowe pytanie w tym temacie moim zdaniem brzmi: Czego od świadkowej/druhny oczekujemy? Czy ma to być dobry duszek, niepoprawna optymistka i środek uspokajający w jednym? Czy ma pomagać przy adresowaniu zaproszeń, przygotowywaniu podziękowań, dekoracji sali? Czy ma zorganizować wieczór panieński i być punktem informacyjnym na weselu? Bo to co oficjalnie świadkowa zazwyczaj robi, a to czego my od niej oczekujemy to dwie różne sprawy.

Pamiętaj, że jest wiele różnych roli jakie mogą spełniać twoi przyjaciele i rodzina. Jeśli nie chcesz mieć dwudziestu druhen a boisz się, że jakaś się obrazi na ciebie lub będzie jej przykro, że ją pominęłaś, możesz poprosić o pomoc przy organizowaniu wesela. W ten sposób możesz sprawić, że dana osoba poczuje się potrzebna i również w pewien sposób wyróżniona (np. w końcu to ją poprosiłaś o zorganizowanie zespołu muzycznego lub o pomoc przy aranżacji sali). Oprócz tego jest jeszcze jeden problem a mianowicie taki, że nie każda z twoich koleżanek musi chcieć zostać druhną. Może ci się wydawać, że bycie druhną to wielki honor i zaszczyt, jednak twoja koleżanka może czuć się znieważona musząc chodzić wśród gości, przypinać im wstążeczki weselne, biegać za Panną Młodą i sprawdzać czy nie potrzebuje przypadkiem poprawy makijażu czy opiekować się wszystkimi kwiatami przyniesionymi przez gości dla Młodych. Musisz chyba sama przyznać, że nie są to najbardziej czarowne i urzekające zajęcia.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]