Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Każda Młoda Para chce, aby dzień ślubu był tym najpiękniejszym i niezapomnianym dniem dla nich jak i dla gości. To właśnie odpowiednio dobrane miejsce sprawi, że te chwile będzie wspominane przez cale życie.

Pragniemy, zatem zwrócić uwagę na klika istotnych czynników wpływających na decyzję odnośnie miejsca imprezy weselnej. Mamy nadzieje, że poniższe wskazówki pomogą przyszłej Młodej Parze w doborze idealnego lokalu.

Warto zastanowić się nad rodzajem lokalu w jakim będzie zorganizowane przyjęcie. Najlepiej skorzystać z oferty wyspecjalizowanego domu weselnego, restauracji, czy hotelu, a nie jak to bywało do tej pory wyprawiać wesele we własnym zakresie. Te dysponują odpowiednimi pomieszczeniami pod organizację imprez, najczęściej posiadają własne zaplecze gastronomiczne z odpowiednim menu weselnym oraz fachową obsługę. Taki wybór pozwala uniknąć dodatkowych kosztów oraz wpadek organizacyjnych jakie towarzyszą weselom na własną rękę.

  • hotele. Jeśli planowanie jest wesele w którym będzie uczestniczyło dużo gości przyjezdnych, warto skorzystać z ofert jakie przygotowały restouracje hotelowe. Dzięki organizacji wesela w tego typu lokalach w łatwy i wygodny sposób będzie można zapewnić zakwaterowanie weselnikom. Hotele które posiadają w swojej ofercie organizację tego typu imprez mają jeszcze ten plus, że często zapewniają pokój dla Młodej Pary, co ułatwia przebranie i poprawienie makijażu czy daje możliwość odpoczynku i zrelaksowania się.
  • Restauracje są idealnym miejscem na organizacje mniejszych kameralnych wesel. Dobra lokalizacja, najczęściej w centrum miasta umożliwia łatwe dotarcie gości do lokalu choćby komunikacją miejską. Specyficzny klimat i dobra kuchnia jest dodatkowym atutem na to aby skorzystać z ofert restauracji na organizowanie przyjęć weselnych.
  • Domy weselne sprzyjają natomiast większym weselom. Wybierając ten typ lokalu mamy pewność że dysponują on odpowiednią salą specjalnie przygotowana pod organizację tego typu imprez. Również w tych lokalach możemy liczyć na profesjonalną pomoc np. z zakresu wystroju sali. Takie miejsca posiadają również parkingi przeznaczone wyłącznie dla gości weselnych oraz są obiektami ogrodzonymi oraz zamkniętymi na czas trwania imprezy.

W wyborze miejsca ważny jest również termin organizacji wesela. Jeżeli przyjęcie ma odbyć się w sezonie letnim, warto skorzystać z oferty lokali mających własne ogrody, tarasy, etc., które umożliwiają zorganizowanie np. grill czy pieczonego świniaka. W okresie letnim, należy pamiętać również o klimatyzacji, która w upalne dni chłodzi salę, a jednocześnie poprawia komfort zabawy. Jeżeli sala jest połączona z tarasem będzie to dodatkowym atutem ponieważ taras może posłużyć za palarnie dla gości.

Warto zwrócić uwagę na ogród lub zabytkowa zabudowa która będzie na pewno dodatkową zaletą lokalu. Taki plener daje możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej dla Młodej Pary. Żadne zdjęcia nie wyjdą piękniej niż te na tle kwiatów, drzew, jeziora czy zabytkowych budynków.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]