Kieliszki w górę, czyli moda na wesela w Karkonoszach

Kieliszki w górę, czyli moda na wesela w Karkonoszach

Każdy, kto odwiedził Karkonosze, bez wątpienia został nimi oczarowany i z przyjemnością powraca do tej malowniczej części Dolnego Śląska. Historyczny region, przepiękny krajobraz i niepowtarzalna architektura sprawiają, że pary z całej Polski przyjeżdżają, by tam ślubować sobie miłość i organizować weselne przyjęcie.

 

Sezon na cztery pory roku

W kolorowej jesiennej aurze, otulone puszystą pierzyną śniegu lub w wiosennej i letniej zieleni – Karpacz i jego okolice wyglądają pięknie o każdej porze, dlatego sezon na przyjęcia weselne trwa tam bez przerwy. Dużym udogodnieniem jest oczywiście rozbudowana baza noclegowa, która sprawia, że goście weselni często decydują się pozostać w tym regionie jeszcze parę dni po przyjęciu. Turystyczny charakter tamtejszych miejscowości pozwala młodej parze dodatkowo uatrakcyjnić weselny wieczór. Zimą nowożeńcy mogą pojechać do ślubu saniami, zaś latem – piękną, zabytkową bryczką. Z kolei specyfika regionu sprawia, że młoda para może zamówić na swoje wesele prawdziwą góralską kapelę.

 

Więcej niż nad Loarą

Niewiele osób wie, że w okolicach Karpacza oraz Jeleniej Góry znajduje się więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. W ciągu ostatniej dekady wiele z tych pięknych obiektów odzyskało swój dawny blask i dziś zamiast książąt i szlachciców gości młode pary oraz ich bliskich. Wiekowe zamki, przedwojenne pałacyki oraz dworki z pruskiego muru – to sceneria, która przyciąga narzeczonych nie tylko z okolicznych miast, takich jak Wrocław, Legnica czy Opole, ale także z Niemiec i Czech. – Pary coraz częściej szukają alternatyw dla tradycyjnych sal weselnych zlokalizowanych w centrum lub na obrzeżach miast. Zorganizowanie przyjęcia w pięknej, stylowej przestrzeni, w odrestaurowanym obiekcie położonym u stóp gór to sposób na uzyskanie niezwykłej atmosfery wydarzenia, a na tym właśnie nowożeńcom zależy – mówi Joanna Hoc Kopiej, doradca do spraw organizacji wesel i właścicielka Dworu Korona Karkonoszy.

 

Smaki pogranicza

Organizatorzy weselnych przyjęć z okolic Karpacza i Jeleniej Góry kuszą młode pary również znakomitym menu. Specjały kulinarne polsko-czesko-niemieckiego pogranicza już na początku XX wieku stworzyły typową dla tego obszaru kuchnię regionalną. W niektórych obiektach weselnych można spróbować prawdziwych mięsiw i serów przygotowywanych według przepisów kuchni dolnośląskiej. Takie potrawy weselne oferuje między innymi Dwór Korona Karkonoszy, obiekt usytuowany w samym sercu Karkonoszy, w Sosnówce koło Karpacza.

 

Nie tylko w górskim schronisku

Młodzi, którzy planują swoje wesele w okolicach Karpacza czy Jeleniej Góry, to nierzadko często osoby zafascynowane górami. Dla wielu par zamiłowanie do wspólnych wędrówek stanowi jedną z podstaw trwałej relacji. Nie dziwi więc rosnąca popularność wesel organizowanych z dala od miejskiej zabudowy – w górskich schroniskach oraz w urokliwie położonych obiektach weselnych. Stylowe domy weselne z oknami wychodzącymi na przepiękną panoramę Karkonoszy to idealny wybór dla osób, którym zależy na zarówno na bliskości gór, jak i na eleganckim charakterze weselnego przyjęcia.

 

 


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]