Modne Atrakcje Weselne

Modne Atrakcje Weselne

Każda Młoda Para marzy o idealnym weselu, które zostanie zapamiętane przez wszystkich gości na długi czas. To, czy zabawa jest udana zależy od wielu czynników m.in. od wieku biesiadników, ich ilości, a przede wszystkim od aktywnej wspólnej zabawy. Atmosfera podczas wesela to kluczowy element, o który szczególnie warto zadbać, aby towarzystwo rewelacyjnie spędziło imprezę.

Pomysłów na oryginalne wesele jest wiele. Warto zastanowić się nad widowiskowymi atrakcjami, takimi jak np. anioły na szczudłach, które mogą rozrzucić płatki róż lub ryż pod kościołem. Mogą też częstować gości cukierkami w kolejce do życzeń, puszczać bańki mydlane lub pozować do zdjęć, które będą wspaniałą i bardzo oryginalną pamiątką dla gości i oczywiście Pary Młodej. Z roku na rok, kolejne Pary Młode wyżej ustawiają poprzeczkę, przygotowując wiele nietypowych atrakcji weselnych. Jeśli i Wy chcielibyście im dorównać lub jeśli po prostu cenicie sobie oryginalność, powinniście w czasie przygotowań do ślubu i wesela, w ich scenariuszu zaplanować miejsce na atrakcje weselne. A jest w czym wybierać. Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm zajmujących się organizacją takich, szeroko rozumianych, atrakcji ślubnych i weselnych. Aby ułatwić Wam rozeznanie się we wszystkich propozycjach, przygotowaliśmy poniższe zestawienie:

 

Atrakcje ślubne po ceremonii

Wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą
Białe gołębie to symbol miłości, a ich wspólne wypuszczenie przez świeżo poślubionych, młodych ludzi jest niezwykle romantycznym gestem. Przy organizowaniu takiej atrakcji weselnej możecie wziąć pod uwagę kilka opcji: wypuszczenie gołębi dwóch, czterech lub sześciu, z rąk własnych lub z kosza.
Koszt: od 180 do 500 zł.

 

Wypuszczenie motyli
Wypuszczenie motyli po wyjściu Pary Młodej z kościoła, to atrakcja weselna, która jest kolorową alternatywą wypuszczenia gołębi. Tysiące wypuszczonych motyli robią piorunujące wrażenie. Ważne jest to, aby zamówienie na motyle złożyć najpóźniej na dwa miesiące przed planowana datą ślubu. Istotne jest też to, że dla takiego motylego „show” potrzebne są odpowiednie warunki, czyli słoneczna pogoda i temperatura od 15 stopni Celsjusza.
Koszt: ok. 1500 zł za 100 szt. / ok. 5000 zł za 1000 szt.

 

Bańki mydlane puszczane z agregatu
Wypuszczenie baniek mydlanych to kolejna z atrakcji ślubnych, tworzących niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę, a dla fotografa okazję do wykonania fantastycznych zdjęć. Bańki można wypuścić także np. podczas pierwszego tańca nowożeńców, podziękowań dla rodziców i w każdym innym, dowolnym momencie ślubu lub wesela.
Koszt: cena tej atrakcji weselnej uzależniona jest od rodzaju i wielkości wytwornicy, z której puszczane są bańki. Koszt wypożyczenia większej wytwornicy, wraz z płynem i osobą ją obsługującą to około 250 zł. Mniejsze wytwornice bez obsługi to cena od 100 do 150 zł.

 

Tuba z konfetti
Atrakcja ślubna, jaką jest konfetti z tuby, to zamiennik lub uzupełnienie tradycyjnie rzucanego ryżu lub płatków róż. Tuby są bezpieczne, nie zawierają ładunków wybuchowych, a konfetti wyrzucane jest dzięki sprężonemu powietrzu. Najlepszy efekt dają minimum cztery tuby użyte w tym samym momencie.
Koszt: od 15 do 50 zł.

 

Atrakcje weselne w trakcie przyjęcia

Oryginalny pierwszy taniec
W Internecie rekordy popularności biją filmy, na których zarejestrowano Pary Młode tańczące pierwszy taniec w sposób bardzo oryginalny – im bardziej zaskakujący, tym lepiej. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście styczności z tańcem, możecie zapisać się do szkoły tańca. Niektóre w swojej ofercie mają specjalne, grupowe i indywidualne kursy dla przyszłych nowożeńców. Niektóre Pary choreografię układają same, lub korzystają z pomocy uzdolnionych w tej dziedzinie znajomych.
Koszt: od 0 do 400 zł.

 

Fotobudka na wesele – atrakcja pełna wspomnień
Czym jest fotobudka?
Automatem fotograficznym umożliwiającym samodzielne wykonywanie zdjęć, który zdobył ogromną rzeszę zwolenników i stał się gwoździem programu podczas ślubnych przyjęć. Może być alternatywą dla typowych zabaw weselnych lub atrakcją na wysokim poziomie, która jest dostępna dla wszystkich gości i urozmaica im wieczór. 
Fotobudka nie ma na celu zastąpić fotografa, ale stanowi nietypową atrakcję, która sprawi, że Goście długo jeszcze będą mówić o tym wyjątkowym dniu. Daje ogromną frajdę, wyzwala emocje, dostarcza niepowtarzalnych wrażeń i gwarantuje niezapomnianą zabawę. A Młoda Para po latach z uśmiechem powróci do zwariowanych zdjęć swoich najbliższych i wzruszających dedykacji – podsumowuje właściciel wrocławskiej Facebudki.
Koszt:  Od 450 do 1200 zł.

 

Pokaz zdjęć
Pokaz Waszych wspólnych zdjęć, to jedna z atrakcji weselnych, która może być bardzo osobistym akcentem w trakcie weselnego przyjęcia. Oczywiście przy jej przygotowywaniu konieczny jest własny nakład pracy, ale może on przynieść bardzo zaskakujący efekt. Jeśli nie czujecie smykałki do montażu wideo, może wśród Waszych znajomych, rodziny jest ktoś, kto mógłby Wam pomóc? Potrzebne będą Wasze zdjęcia w formacie JPG., podkład muzyczny, najprostszy program do edycji wideo, który można bezpłatnie i legalnie pobrać z Internetu, laptop, rzutnik, biała ściana (lub ekran). Prezentacja może być dokumentacją Waszego związku, lub sięgać aż do Waszego dzieciństwa. Macie bardzo szerokie pole do popisu, a wynik pracy na pewno spodoba się wszystkim gościom.
Koszt: 0 zł.

 

Karaoke
Karaoke to atrakcja weselna, która nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Taką atrakcję ma już w swojej ofercie większość DJ’ów, a także coraz więcej zespołów weselnych. Jeśli jednak wynajęliście DJ’a lub zespół, który takiej zabawy nie organizuje, możecie ją przygotować sami. Konieczne jest wydrukowanie tekstów najbardziej popularnych piosenek, które chcecie, aby goście zaśpiewali oraz nagranie utworów na płycie. Niewielkim nakładem pracy możecie przygotować atrakcję weselną, która z pewnością przypadnie do gustu Waszym gościom.
Koszt: 0 zł.

 

Upominki dla gości
Ten bardzo miły zwyczaj jest bardzo popularny na Zachodzie. Natomiast na naszym polskim gruncie to jedna z atrakcji weselnych, która dopiero kiełkuje. To świetny sposób, aby podziękować gościom za to, że zdecydowali się Wam towarzyszyć w tym pięknym dniu. Do małego, eleganckiego opakowania możecie włożyć takie upominki jak:
• alkohol w małych buteleczkach z zawieszką, na której są Wasze imiona i data ślubu
• czekoladki z nadrukowaną Waszą wspólną fotografią
• migdały, draże, czekoladki
• mini słoiczki np. z dżemem, miodem etc. z zawieszką taką, jak na buteleczkach z alkoholem
• ciasteczka z wróżbą lub miłosnym cytatem
• coś na szczęście np. słoniki porcelanowe, gliniane anioły
• płyta z muzyką graną na weselu - okładką płyty jest zdjęcie Pary Młodej
• płyta ze zdjęciami Pary Młodej
• pióro z wygrawerowaną datą ślubu i imionami nowożeńców
Koszt: od 5 do 40 złotych

 

Księga gości
Księga gości to pamiątka dla Was i szansa dla gości na popisanie się kreatywnością w pisaniu oryginalnych życzeń. Generalnie idea księgi gości polega na tym, że obecne na weselu osoby wpisują się, umieszczając miłosny wiersz, życzenia czy dzieląc się wrażeniami z wesela. Księga gości może być podawana z rąk do rąk lub możecie wyznaczyć osobę za nią odpowiedzialną, która przed rozpoczęciem przyjęcia będzie prosiła o wpisywanie się osoby przybywające do sali weselnej.
Koszt: od 60 do 150 zł

 

Balony z helem
Jeśli chcecie, aby o Waszej miłości i ślubie wiedzieli nie tylko najbliżsi, ale wszystkie osoby w promieniu kilku kilometrów, powinniście przemyśleć zorganizowanie atrakcji weselnej, jaką jest wypuszczenie baloników z helem. „Zabawa” polega na tym, że taki pęk balonów, na których są Wasze imiona lub zdjęcia, dostaje każdy z gości. Mogą oni dołączyć do nich spisane na karteczkach życzenia ślubne. W wybranym przez siebie momencie przyjęcia wypuszczacie balony, które lecą ku niebu, dając niesamowity efekt.
Koszt: 50 szt. balonów – ok. 200 zł., 150 szt. balonów – ok. 400 zł.

 

Lampiony szczęścia
Lampiony szczęścia, to atrakcja weselna wywodząca się rodem z Dalekiego Wschodu. Zgodnie z wierzeniami lecące ku niebu lampiony, mają przynieść Parze Młodej boską przychylność i szczęście. Wzbijające się do góry światła tworzą zapierający dech w piersiach widok. Unoszą się one nawet na wysokość 500 m. i wciąż są widoczne z tej odległości. Najlepiej będzie, jeśli wypuścicie je po zmroku. Możecie wybierać wśród trzech rodzajów lampionów: owalnych różnokolorowych, owalnych białych i lampionów w kształcie serc.
Koszt: od ok. 7 zł. za szt.

 

Taniec w „chmurach”
Wyobraźcie sobie swój pierwszy taniec, kiedy nogi spowite macie czymś, co wygląda jak bajkowe, magiczne chmury. Kojarzycie program telewizyjny „Taniec z gwiazdami”? Tam właśnie w „chmurach” tańczone są wszelkie walce i inne spokojne utwory. Jeśli i Wy chcielibyście uzyskać taki efekt, pomyślcie o wypożyczeniu wytwornicy dymu.
Koszt: cena wypożyczenia wytwornicy dymu to ok. 300 zł.

 

Fontanna czekoladowa
Fontanna czekoladowa to apetyczna atrakcja weselna dla wielbicieli słodyczy. A takich osób nie brakuje. Wyglądem różni się nie wiele od zwyklej fontanny, lecz zamiast wody wypływa z niej najprawdziwsza czekolada. W słodkiej cieczy można zanurzać owoce: truskawki, banany, winogrona, ciastka, wafelki. Pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na to, aby użyć czekolady dobrej jakości: mlecznej, białej lub deserowej. Są też czekolady smakowe: pomarańczowe, limonkowe, karmelowe, kawowe.
Koszt: cena wypożyczenia fontanny zależna jest od jej wielkości: mała – od 300 zł (cena obejmuje 2,5 kg. czekolady oraz patyczki do nadziewania przekąsek) duża – od 700 zł (cena obejmuje 5 kg czekolady oraz patyczki do nadziewania przekąsek) dodatkowa czekolada: od 130 do 170 zł. za 2,5 kg.

 

Fontanna alkoholowa
Fontanna alkoholowa działa na podobnej zasadzie, co fontanna czekoladowa. Nie służy natomiast do zanurzania w niej owoców, lecz do napełniania szklanek dowolnie wybranym drinkiem, wódką, ponczem, winem lub jeśli chcecie, także napojem bezalkoholowym. Fontanny takie to nie tylko wzbogacający element nowoczesnego wesela, lecz także dodatkowy akcent dekoracyjny, gdyż mogą być podświetlane na wiele kolorów, dzięki czemu alkohol spływa po nich różnokolorowymi kaskadami. W standardowej fontannie mieści się około 8 litrów płynu, w większej 19 litrów.
Koszt: cena wypożyczenia fontanny: mała – od 150 zł. duża – od 500 zł. Do ceny wypożyczenia należy doliczyć cenę alkoholu.

 

Pokaz sztuki barmańskiej
Pokazy przygotowywane przez profesjonalnych barmanów to ostatnio coraz bardziej popularna atrakcja weselna. Latające szklanki, shakery, wiele trików, w tym żonglowanie butelkami, a w finale pyszne drinki to coś, co rozbawi każdego gościa weselnego. Pokazy są bardzo widowiskowe i niekonwencjonalne, czasem wzbogacone o elementy pirotechniczne. Dodatkową zaletą jest to, że po zakończeniu pokazu goście mają możliwość samodzielnego przygotowania jednego ze swoich ulubionych drinków.
Koszt: od 500 do 1300 zł. za pokaz

 

Pokaz tańca
Oczywistym jest, że nic nie przebije i nie będzie bardziej wyjątkowe, niż pierwszy taniec Pary Młodej. Jeśli jednak jesteście miłośnikami tańca, możecie zorganizować profesjonalny występ taneczny. Wasze przyjęcie weselne może uświetnić pokaz tańca towarzyskiego (show latynoamerykańskie, standardowe, „polish show”, „Jackson show”, „Presley show” etc.), pokazy breakdance, tańca nowoczesnego, tańca brzucha, flamenco i innych. Niektóre grupy, pary taneczne, szkoły mają w swojej ofercie także krótki kurs tańca dla gości.
Koszt: od 1200 zł. za pokaz

 

Fajerwerki
Chcecie obchodzić swoje wesele w iście hucznym stylu? W takim wypadku pokaz sztucznych ogni i fajerwerków to atrakcja weselna w sam raz dla Was. W Chinach od dawna wierzy się, że sztuczne ognie odstraszają złe duchy. Ważne jest, aby do takiego pokazu zatrudnić profesjonalną firmę, która zapewni nie tylko niezapomniane doznania estetyczne, lecz także bezpieczeństwo wszystkich oglądających.
Koszt: od 180 zł za minutę pokazu.

 

Teatr ognia – „fireshow”
Teatr ognia, nazywany inaczej – „fireshow”, to bardzo widowiskowa i spektakularna atrakcja weselna, urozmaicenie przyjęcia. Spektakl trwający od 20 do 40 minut polega na tańcu do energetycznej muzyki, osób igrających z ogniem. Występ taki zostaje czasem wzbogacony elementami pirotechnicznymi lub oświetleniem UV, oświetleniem neonowym, laserowym.
Koszt: od 1300 zł. za pokaz

 

Iluzjonista, komik
Pokazy iluzjonistów, czy występy komików, to atrakcje weselne – spektakle w eleganckim wydaniu, ale i ze szczyptą humoru. Magiczne pokazy wykonywane są na żywo, przed oczami widzów – Waszych gości. Numery z kartami, monetami, banknotami, pierścionkami, sprawiają, że iluzja jest na wyciagnięcie ręki i z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym, a niekiedy znudzonym weselnikom. Podobnie jak występ komika. On również jest zabawą organizowaną przy aktywnym udziale publiczności.
Koszt: od 500 zł. za pokaz

 

Wybuchowy balon
Wybuchowy balon to nic innego, jak balonowa kula o średnicy minimum 1 m., w której umieszczone są mniejsze balony. Balon taki podwieszony jest pod sufitem, nad środkiem parkietu. W dowolnym momencie, najczęściej w trakcie pierwszego tańca, za pomocą elektrycznego zapalnika balon jest przebijany i dziesiątki małych balonów spadają na Młodą Parę i gości weselnych. Wszystko to tworzy wspaniałą i niebanalną scenerię dla zdjęć dokumentujących ten pierwszy taniec małżeńskiej pary.
Koszt: cena zestawu składającego się na duży balon, konfetti, detonator, 100 szt. małych baloników i pompkę do ich pompowania to od 100 do 180 zł.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]