Na co warto zwrócić uwagę?

Na co warto zwrócić uwagę?
 • Oprawa muzyczna - Nie bez powodów ten czynnik znalazł się na pierwszym miejscu naszej listy. Wiele osób uważa, że oprawa muzyczna jest głównym elementem każdego wesela, dzięki któremu ten dzień pozostaje w pamięci na długo. To właśnie ona ma największy wpływ na atmosferę i dobrą zabawę.

  Wiele Par boryka się z problemem, który zespół wybrać. W tym celu bezcenna będzie rada znajomych, którzy bywali ostatnio na weselach i dobrze się bawili. Pomocą w znalezieniu dobrej oprawy muzycznej mogą również służyć pracownicy lokalu, w którym będzie organizowane przyjęcie. Oni wiedzą najlepiej, przy którym zespole muzycznym goście bawią się do samego rana.

 • Ustawienie stołów - Stół pary młodej i świadków zgodnie z tradycją mysi być tym honorowym, najbardziej widocznym. Aby uzyskać najlepszy efekt należy ułożyć stoły w formie podkowy tak, aby państwo młodzi siedzieli w centralnej części a goście na skrzydłach. Spotyka się również okrągłe stoły, przy których sadza się gości zgodnie z zainteresowaniami lub dobrze znających się. Warto również pamiętać o przygotowaniu wizytówek z imieniem i nazwiskiem gościa, które powinny znaleźć się przy miejscu, w którym ma usiąść. Dobrym pomysłem jest stworzenie stołu dla tych najmłodszych gości, na którym powinny znajdować się słodkości i owoce.
 • Menu ? Dobór jadłospisu weselnego to jedna z trudniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć podczas organizacji uroczystości weselnej. Bardzo często zdarza się tak, że lokal, w którym organizujemy wesele posiada już swój własny sprawdzony zestaw dań na tego typu uroczystość, z którego warto skorzystać.

  Polskie wesela słyną z syto zastawionych stołów, na których nie może zabraknąć zimnych przekąsek takich jak: wędliny, potrawy z ryb, sosów, pieczywa, owoców, placków, pikle czy sałatek.

  Kilka minut po usadzeniu gości podawany jest ciepły posiłek, który powinien być syty, ale zarazem lekki gdyż będzie on stanowił podstawę dla gości do całonocnej zabawy. Warto pamiętać również o ciepłej przekąsce, którą należy podać w czasie, gdy impreza już będzie na dobre ?rozkręcona?. Taka potrawa jest podawana z myślą o gościach pijących alkohol, dzięki której poczują się lepiej i nabiorą sił do dalszej zabawy.

  Oto kilka cennych wskazówek odnosicie menu weselnego, na które warto zwrócić uwagę.

  • Podczas doboru jadłospisu należy zwrócić uwagę by jego poszczególne dania nie były skierowanie do jednej grupy osób. Należy pamiętać o gościach, którzy są np. wegetarianami lub na tych, którzy nie przepadają za drobiem lub wołowiną.
  • Nie warto przesadzać z ilością jedzenia, ponieważ często bywa tak że wiąże się z to z większymi kosztami przyjęcia gdyż właśnie menu ma duży wpływ na sumę jaką przeznaczamy na imprezę.
  • Warto tak rozplanować podawanie potraw, aby półmiski z przystawkami były donoszone przez cały czas trwania wesela w miejsca, w których one się skończyły.
  • Jeżeli planujemy typowo polskie wesele należy pamiętać aby też takie były potrawy. Nic na stole nie wygląda bardziej bogato jak kawał dobrej pieczeni czy zwój wiejskiej kiełbasy.
  • Główne danie powinno składać się z dwóch potraw, ciepłej klarownej zupy najlepiej kremu, tak, aby kluski nie lały się po brodzie. Jeżeli chodzi o drugie danie, optymalnym wyborem jest drób lub cielęcina.
  • Dobrze, aby w trakcie wesela były podawane ciepłe napoje takie jak kawa czy herbata.
  • Napoje alkoholowe powinny być podawane zgodnie z upodobaniami gości a do tego koniecznie trzeba znać swoich weselników. Niektórzy mogą preferować wódkę a jeszcze inni whisky. Wino również powinno stać na stole weselnym gdyż bardzo często jest ulubionym trunkiem Pań.

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]