Olsztyn idealnym miejscem na sesję plenerową

Fotografia to nie tylko prawidłowo wykadrowany i wyostrzony obraz. To sztuka uchwycenia emocji, niepowtarzalnej chwili. Dlatego też studyjne sesje ślubne powoli odchodzą do lamusa. Największą popularnością wśród Młodych Par cieszą się zdjęcia plenerowe,  które pozwalają uchwycić  uroki chwili.  Warto więc planując ślub i wesele przemyśleć także kwestię wyboru fotografa i miejsca ślubnej sesji zdjęciowej.

Olsztyn jest jednym z tych miast, w których pomysłów na piękną sesję plenerową jest niezliczona ilość. Pierwszym miejscem, które od razu nasuwa się na myśl są oczywiście jeziora. W granicach administracyjnych miasta leży 15 jezior, a łącznie ich powierzchnia wynosi około 725 ha. Umawiając się na sesję zdjęciową nad jeziorem warto jednak zarezerwować kilka terminów aby wykonać ją podczas pięknej, słonecznej pogody.

Równie dużą powierzchnię miasta stanowią lasy. Zajmują one ponad 1800 ha Olsztyna,
z czego ponad połowa to Kompleks Lasu miejskiego, pełniący funkcje
terenów rekreacyjno-wypoczynkowych i turystyczno-krajoznawczych. Strefa zieleni w mieście to liczne parki
i skwery-idealne na sesję dla par kochających naturę i przyrodę.  

Pary Młode często decydują się również na sesję zdjęciową na Zamku Kapituły Warmińskiej. Zamek wzniesiony w 1348 r., obecnie będący siedzibą Muzeum Warmii i Mazur, jest doskonałym miejscem na ślubne zdjęcia. Niepowtarzalny charakter tego miejsca oddany na profesjonalnych fotografiach ślubnych, sprawi, że każda Młoda Para będzie zadowolona ze swojej ślubnej sesji.

Most św. Jana Nepomucena na Łynie, znany również jako Most św. Jana oraz Most Jana, jest najstarszym i najsłynniejszym mostem w Olsztynie. znajduje się w południowej części Starego Miasta. Przy moście znajduje się także spiżowa figura świętego Nepomucena, patrona mostu i szczęśliwych przepraw przez rzekę.  W tym miejscu powstaje wiele pięknych zdjęć ślubnych.

Organizując ślub i wesele w Olsztynie warto zapoznać się z miejscami, które idealnie nadają się na ślubną sesję plenerową. Malownicza sceneria Olsztyna, położonego u stóp gotyckiego zamku, amfiteatr, uliczki i place Starego Miasta, czy też przystanie nad Jeziorem Ukiel,
z pewnością stworzą niezapomniany klimat zdjęć ślubnych. Sesja plenerowa w tak pięknym mieście, jak Olsztyn, z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdej Młodej Pary.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]