Wesele Zimą

Wesele Zimą

Ślub zimową aurą nie jest wcale gorszym pomysłem niż organizowanie tej uroczystości latem. Jak zawsze są za i przeciw lecz jest kilka mocnych argumentów mówiących „za” wyprawiając wesele w zimowym klimacie. Podstawowy to taki że ślub zimą może być mniej banalny a bardziej oryginalny. Warto tez wziąć pod uwagę aspekt że większość firm ślubnych oferuje właśnie w tym okresie tj. od października do kwietnia duże zniżki nawet sięgające 30 % na swoje usługi. Do ślubu zimą wystarczy jedynie odpowiednio się przygotować a my wam w tym pomożemy.

 

Odpowiednie miejsce

Aby ślub miał śliczny zimowy klimat należy wybrać miejsce gdzie zimowa aura będzie tym bardziej widoczna. Z pewnością piękno zimy jest najbardziej uwydatnione na wsi a nie w mieście. To właśnie poza granicami miast dłużej utrzymuje się śnieg, który w dodatku jest śnieżnobiały a nie zanieczyszczony. Jeżeli finanse nam na to pozwalają warto rozważyć organizację uroczystości w górskich miejscowościach, gdzie zimowy klimat będzie niemalże zagwarantowany.

Wybierając miejsce na wesele musicie myśleć o gościach, niska temperatura za oknem sprawia że jesteśmy bardziej wychłodzeni, a po spędzeniu czasu w kościele z pewnością wchodząc do obiektu weselnego goście muszą poczuć ciepło.  Warto zatem wspomnieć wcześniej managerowi obiektu aby klimatyzacja nie była zbyt mocno podkręcona, gdyż może to spotęgować uczucie zimna.  Nie można zapomnieć tez o pokojach aby nocujący tam goście mieli odpowiednio ciepłą temperaturę.

 

Dekoracje

Wnętrze sali również warto udekorować tak aby oddać magiczną atmosferę zimy.  Idealnymi odcieniami będą biel oraz srebro, jeżeli zaś wesele odbywać się ma podczas Świąt Bożego Narodzenia można włączyć do wystroju również kolor czerwony, dodając do tego typowo świąteczne dekoracje girlandami, bombkami itp. Tworząc typowy mroźny klimat  warto wybrać również kwiaty w odcieniu bieli. Te które z pewnością będą dostępne w przystępnej cenie o tej porze roku to goździki, róże, frezje, gerbery, storczyki, róże i lilie. Ważnym jest aby zimny odcień bieli zyskał ciepły klimat i ogrzał atmosferę. Można to otrzymać poprzez dodanie do dekoracji dużej ilości świec czy lampek. Zwróćcie uwagę na architektoniczne oświetlenie sali, tak aby tego dnia odpowiednio dostosować go do dekoracji.

Dość kosztowną lecz z pewnością budzącą zachwyt u każdego gościa będzie rzeźba lodowa. Aby ten element był atrakcją waszego wesela można zaprosić rzeźbiarza aby wykonała ją podczas przyjęcia.

 

Menu

Warto pamiętać o zmarzniętych po ceremonii zaślubin gościach, można zatem zrezygnować z szampana jaki podaje się przy wejściu na salę. Dobrym pomysłem będzie zaserwowanie przed posiłkiem, w zamian za przystawkę pięknie przystrojoną goździkiem i pomarańczą herbatę z rumem, grzańca czy gorącą czekoladę.

Wybierając menu na ten dzień można wziąć pod uwagę potrawy zawierające mocniejsze, rozgrzewające przyprawy. Można również poprosić managera obiektu aby potrawy podawane były na ogrzanych naczyniach, eliminując wychłodzenie posiłku przed konsumpcją. Zadowalającym każdego zmarzlucha może okazać się słodki bufet z fontanną z gorącej czekolady.

 

Ubiór

Zdecydowanie Pan Młody jest w bardziej komfortowej sytuacji ubierając garnitur, niż Panna Młoda stojąc w sukni w dość chłodnym kościele. Jednak nie warto marznąć gdyż wówczas najpiękniejsza Panna Młoda nie będzie wyglądać korzystnie, powinna zatem ubrać cos na ramiona. Pięknie prezentować się będzie etola bądź futerko w dopasowanym do koloru sukni odcieniu. Jednak równie dobrym rozwiązaniem może być kardigan bądź bolerko. Dobrym sposobem na unikniecie zsinienia z zimna mogą okazać się ciepłe rajstopy które spod sukni nie będą widoczne a z pewnością dadzą dużo ciepła. Aby nie marznąć warto również zrezygnować ze składania życzeń w przy kościele a uprzedzić gości o tym że odbędą się w lokalu weselnym. 

Decydując się na suknie ślubną należy wziąć pod uwagę porę roku, nie każda suknia pasuje właśnie na zimowy ślub. Zdecydowanie bardziej odpowiednie będą te z grubszych materiałów, a nie ze zwiewnych jedwabi.
Panny Młode powinny również pamiętać o tym aby nie przesadzić z opalaniem przed tym wydarzeniem, opalenizna o tej porze roku i do takiej scenerii zdecydowanie nie będzie dobrze wyglądać.

Zimowy charakter ślubu odda każda Panna Młoda która zadba o detale tj. biżuteria czy ozdoby do włosów, które mogą sprawią że będzie się jawić jako istna królowa śniegu. Wybierając te dodatki można zwrócić uwagę aby były w nich kryształki i srebrne akcenty podkreślające zimową tematykę waszego ślubu.

 

 www.gdziewesele.pl

 


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]