Wyślij zapytanie
58... pokaż numer

Zamek w Gniewie

ul. Zamkowa 3, Gniew

Pomorskie,


Średnia ocena: 5 z 2 głosów

Zobacz opinie

Ceny od

0 zł / os

Liczba gości

220

58... pokaż numer

strona www

Wyświetleń: 14669
  • Noclegi
  • Okrągłe stoły
  • Ogród
  • Dostosowane dla niepełnosprawnych
  • Miejsce zabytkowe
  • Parking

Opis

Zamek w Gniewie

Zamek Gniew, potężna gotycka twierdza rycerzy mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli zaprasza do swoich Komnat. Najmilszym naszym Gościom oferujemy noclegi w stylowym Pałacu Królowej Marysieńki oraz nowo odremontowanym Hotelu Rycerskim który nabrał nowego blasku i finezji ( o łącznej ilośći 250 miejsc) oraz dodatkowo 140 miejsc w Dormitorium Zamkowym wystrojem nawiązującym do ascetycznego wyglądu cel Braci Zakonnych. W gościnnych murach Zamku Gniew wyprawić można wspaniały bankiet, urządzić konferencję, szkolenie czy wielce atrakcyjną imprezę integracyjną, a wszystko to okraszone spektaklami historycznymi, podczas których rycerze kruszą kopie, husaria ściera się ze szwedzkimi muszkieterami, a wino i miód, a nie krew, leje się w obfitości.

 

O drżenie serca przyprawi Was spektakl „Wakacje z Duchami”. Pierwsze tego typu show w Polsce z użyciem niezwykłej techniki multimedialnej, efektów pirotechnicznych i wysokiej jakości dźwięku.

Pary planujące wspólny żywot wyprawić mogą niezapomniane przyjęcie weselne poprzedzone ceremonią ślubną w Kaplicy zamkowej, z towarzyszeniem śpiewów gregoriańskich.

 

Specjalnie dla miłośników aktywnego wypoczynku Zamek Gniew proponuje lekcje jazdy konnej, rekreacyjne rejsy gondolą po Wiśle, przejażdżki powozem, wypożyczalnie rowerów, wycieczkę do oddalonego kilka kilometrów Muzeum Leśnego, gdzie oprócz obserwacji dzikiej zwierzyny można posłuchać ciekawych gawęd leśniczego. Niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w Zamku Gniew, mogą dostarczyć również wędrówki, podczas których podziwiać można urokliwe zakątki ziemi kociewskiej.

 

 

Śluby i Wesela

Gdzie znaleźć najlepsze sale weselne? Pomorskie krajobrazy i gościnność to jedne z wielu argumentów, które rokrocznie przyciągają do naszego hotelu zakochanych i ich rodziny.

 

Drodzy Goście, nasz hotel stanowi wymarzone miejsce na wesele w zamku wraz z Ceremonią Zaślubin. Można tu zamówić wspaniałą uroczystość ślubną w krzyżackiej kaplicy z mszą świętą z udziałem chóru gregoriańskiego "Schola Cantorum Gymevensis", a zaraz po niej przenieść się do Wielkiego Refektarza na przyjęcie w sali weselnej. Zmęczeni całonocnymi tańcami goście będą mogli wypocząć w komnatach zamkowych lub w pokojach Pałacu Królowej Marysieńki Sobieskiej.

Jednak zanim to nastąpi, Młodą Parę oraz weselników powita na dziedzińcu zamkowym Kasztelan Zamku, a salwa armatnia da znać okolicznej szlachcie i gawiedzi o dniu tak podniosłym i przybyciu tak zacnych gości.

 

Nie koniec to jednak atrakcji: zwabiony salwą armatnią rycerz lubo szlachcic, może zapałać chęcią porwania Panny Młodej czy też jej druhny a to już jeno krok do zwady i pojedynków podczas prawdziwego wesela w pałacu.

Dodatkowo uroczystości weselne w Zamku mogą uświetnić asysty honorowe husarzy, salwy z armat i muszkietów, pojedynki rycerskie i szlacheckie, koncerty chóru gregoriańskiego i wiele innych atrakcji, których nie znajdziecie nigdzie indziej w województwie pomorskim.

 

Dodatkowe atrakcje:

Scenka historyczna pt. "Porwanie Panny Młodej"
Szpaler Muszkieterski
Wjazd bryczką
Wjazd w asyście czteroosobowego pocztu husarskiego konno
Nocny spacer z pochodniami
Oprawa mszy - koncert chóru gregoriańskiego
Ponadto: pokazy fireshow, fajerwerków i wiele innych atrakcji na specjalne życzenia Gości.

 

Kaplica Zamkowa

Kaplica pod wezwaniem świętych Huberta i Jerzego, patronów myśliwych i rycerzy. Najważniejsze miejsce w Zamku, zgodnie z regułą zakonu krzyżackiego, była budowana jako pierwszy element średniowiecznej warowni. Do dziś zachowała średniowieczny charakter.

Kaplica Zamkowa jest doskonałym miejscem na niepowtarzalny ślub. Odprawiane są tam także msze okolicznościowe. W miesiącach letnich msze odbywają się regularnie. Często w Kaplicy realizowane są koncerty chóru gregoriańskiego „Schola Cantorum Gymevensis”. Kaplica udostępniona jest do zwiedzania dla turystów odwiedzających Zamek Gniew.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Video prezentacja

Lokalizacja

Wasze opinie

I Izabela 2015-04-19 21:02:24

Ocena: 5

Jaka jest cena za osobe na wesele ?

K Karolina 2013-07-30 11:49:04

Ocena: 5

Piękny ślub i najlepsze wesele na którym byłam.Przyjęcie weselne odbyło się na dziedzińcu zamkowym.Sceny historyczne,salwy armatnie,pokazy pochodni i wiele innych atrakcji sprawiło,że wesele było inne niż wszystkie.

Tagi: Gniew, Lokale weselne, Hotele

Powrót