Restauracja AleGloria

Pl. Trzech Krzyży 3, Warszawa

Mazowieckie,


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Ceny od

0 zł / os

Liczba gości

160

+48... pokaż numer

strona www

Wyświetleń: 3643

Opis

O restauracji

W samym sercu stolicy zakwitły drzewa truskawkowe i przyleciały białe gęsi. W piwnicach Domu Dochodowego przy Placu Trzech Krzyży, Magda Gessler – znana kreatorka smaków i wnętrz – prowadzi restaurację „AleGloria”. To miejsce ukazuje polską kuchnię w nowym wymiarze. Przepisy polskiej kuchni dworskiej, połączone z mniej lub bardziej znanymi tradycyjnymi potrawami, ukazują nowy wizerunek naszej sztuki kulinarnej.

„AleGloria” to coś więcej niż restauracja. To zaproszenie do spotkania z polską sztuką oraz polską kuchnią – tą misterną, inteligentną, czerpiącą z tradycji, a jednocześnie serwowaną we współczesnej aranżacji.”AleGloria” to taka ambasada polskiej sztuki w nowoczesnej wersji. Sztuki, która współgra ze światem, potrafi zaistnieć  we współczesnej Europie – podkreśla Magda Gessler.

To polska sztuka kulinarna. Jeśli barszcz, to na syropie z malin i z buraków w occie balsamicznym. Jeśli pomidorowa,  to z koprem i ogórkiem małosolnym. Faworki? Owszem, ale… z karpia na koglu-moglu. To będzie również „polski fusion” widoczny w wystroju wnętrz. Kurpiowskie wycinanki zdobiące… nowoczesną windę. Poroża jeleni z… gałęzi i koralików od lalek. Wielkanocne palmy u wejścia przez cały rok. Góralskie parzenice oraz koronkowe obrusy.- Niech cały świat wie, że polskie truskawki są najlepsze – twierdzi Magda Gessler.

- To jest taka Polska na eksport. Z żartobliwym uśmiechem wobec całego świata.Ta restauracja to żart w stylu młodopolskim, symbol tego, co najlepsze w naszej sztuce ludowej i kulinarnej. Suto zastawione stoły, zdobione koronkami i kwiatami, nakryte świeżo wykrochmalonymi obrusami… Francuz czy Włoch, Hiszpan czy Japończyk – wszyscy goście, nie tylko zresztą cudzoziemcy, przekraczając progi restauracji przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie poznają polską gościnność. Z pewnością bywalcy „AleGlorii’ zetkną się z polską tradycją kulinarną w najlepszym wydaniu, poczują świetność i fantazję polskich potraw. Na ich oczach lepione będą pierogi, gotowane polskie zupy, tradycyjny bigos, pieczone w całości ryby.

 

 

Wesela

Restauracja AleGloria to jedyne miejsce w Polsce na zorganizowanie niepowtarzalnego wesela. Unikatowe wnętrza, dekoracje oraz aranżacja sal tworzą bajkową, nastrojową przestrzeń, która uszlachetni celebrację zaślubin i zauroczy gości weselnych. Restauracja AleGloria może ugościć maksymalnie 270 osób. Wyrafinowane menu oraz tort weselny na indywidualne zamówienie dodatkowo uświetnią każde wesele.

 

Szanowni Nowożeńcy, w cenie każdego z wymienionych zestawów weselnych zapewniamy:

* Osobną salę, dostosowaną do ilości gości obecnych na przyjęciu,
* Powitanie Młodej Pary chlebem i solą,
* Podstawowy wystrój stołów i sali,
* Menu wydrukowane dla każdego z gości,
* Tort weselny,
* Zaproszenie na kolację dla Młodej Pary w Pierwszą Rocznicę Ślubu.

 

 

Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z Państwa akceptacją.
Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z Menu Weselnym:

Menu 1 >kliknij
Menu 2 >kliknij
Menu 3 >kliknij
Menu 4 >kliknij
Propozycje open bar >kliknij

 

 

 

Posiadamy certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

 

 

 

 

Video prezentacja

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Warszawa, Lokale weselne, Restauracje

Powrót