Jak udekorować salę weselną ?

jak-udekorowac-sale-weselna

Dekoracja sali weselnej

Głównym czynnikiem wpływającym na udaną zabawę weselną jest odpowiedni nastrój i atmosfera. Wszyscy weselnicy wraz z Parą Młodą czekają na ten czas z niecierpliwością. Przygotowują najlepsze stroje i dodatki, aby wyglądać jak najlepiej podczas uroczystości weselnej, która jest przełomowy momentem w życiu zakochanej pary. Czynnikiem który wpływa na odpowiedni nastrój jest również sam wystrój sali weselnej stanowiący integralną część każdego wesela. Dekoracja sali weselnej wymaga takiej samej uwagi jak choćby dobór miejsca na wesele czy menu weselnego!

Istnieje wiele technik i stylów dekoracji sali weselnej, trzeba jednak pamiętać aby wystrój sali weselnej był dopasowany do stylu pomieszczenia, w którym ma się odbywać wesele. Należy głównie zrucić uwagę na kolor ścian, meble, wielkości pomieszczenia czy na rozmieszczenie stołów. Przykładowo w eleganckim wnętrzu nowych sal weselnych wystarczy delikatnie podkreślić atuty sali i wydobyć z niej urok, nie należy przesadzać z dekoracjami np. zwisającymi z sufitu itp. Pożądany efekt w tego typu salach weselnych można uzyskać dekorując np. stoły weselne świecami czy kwiatami.

W przypadku imprezy weselnej w mniej wystawnym miejscu należy zastanowić się nad wadami i zaletami, które występują naturalnym wystroju sali. Dzięki takiej analizie będziemy mogli w efektywny sposób ukryć ewentualne elementy sali które nam nie odpowiadają lub podkreślić czy uwydatnić jej walory. W przypadku tego typu sal weselnych zaleca się dekoracje sufitu balonami, czy wstęgami które to zakrywają niedoskonałości lub przystrojenie nierównych ścian zwiewnymi związanymi materiałami czy kwiatami. Jednym z ważniejszych miejsc na sali weselnej jest stół, przy którym weselnicy spędzają większość czasu odpocząć bądź też jedząc potrawy weselne. Dekorując stół weselny należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego obrusu, usytuowanie kwiatów, naczyń i półmisków. Dekorując stół weselny należy wziąć pod uwagę fakt, że dekoracje mają pełnić rolę dodatku i nie powinny przeszkadzać weselnikom podczas posiłku, w rozmowie między sobą, czy choćby w poruszaniu się między stołami. Należy pamiętać także o udekorowaniu alkoholi co stanowi w Polsce już rytuał każdego wesela. Warto również zwrócić uwagę na krzesła na które można nałożyć stylowe pokrowce bądź udekorować je skromnymi wstęgami.

Obecnie na rynku weselnym istnieje wiele firm dekoratorskich, które mogą zaoferować Młodej Parze szeroki wachlarz usług w zakresie dekoracji sali weselnej. Firmy posiadają w swoich ofertach pakiety dekoracji sal weselnych które mają na celu kompleksowe udekorowanie sali tak aby każde elementy współgrały ze sobą. Dekorując salę weselną osobiście należy należy pamiętać o zastosowaniu jednolitych kolorów najlepiej 2 -3. Dobór dekoracji może być dosyć uciążliwy ponieważ w jednym miejscu zazwyczaj nie dobierzemy balonów, ozdób papierowych, ozdób materiałowych, ozdób kwiatowych, taśm, wstążek, kokardek, piórek, świec tak aby wszystkie idealnie pasowały do siebie. Zaletą dekorowania sali weselnej osobiście jest fakt że na pewno będzie ona unikalna a samą dekorację sali można wykorzystać jako wspaniały moment do integracji części gości przed weselem.

Niezależnie jaką metodę dekoracji sali weselnej Młoda Para wybierze warto zachować spójność całej aranżacji, dopasowując elementy dekoracji do wystroju pomieszczenia weselnego. W sali weselnej goście spędzają prawie cały czas podczas wesela dlatego też dekoracja nie powinna zostać zbagatelizowana.