Pierwszy taniec

pierwszy-taniec

Pierwszy taniec nowożeńców podczas wesela to szczególny, wyjątkowy moment. Dlatego też wyjątkowa powinna być również piosenka, którą wybiorą młodzi na swój pierwszy taniec. Większość par ma jednak problemy z podjęciem decyzji odnośnie utworu. Spiesząc im z pomocą podsuwamy kilka propozycji, które mogą być pomocne przy wyborze odpowiedniej melodii.

Nieśmiertelna klasyka-walc angielski

Na walca angielskiego decyduje się wiele par, gdyż doskonale nadaje się on na rozpoczęcie wesela. Doskonale prezentuje się w nim młoda para, robiąc tym samym duże wrażenie na gościach. Oto kilka najpiękniejszych i najpopularniejszych propozycji walca angielskiego:

· Come away with me - Norah Jones

·         I wonder why- Curtis Stigers

·         When I need you- Rod Stewart 

·         Moon River-Frank Sinatra

·         Oczarowanie-Zbigniew Wodecki

Walc wiedeński

Również bardzo często wybierany jest przez młode pary. Jest  szybszy w stosunku do walca angielskiego, mimo to stosunkowo łatwy taniec do nauczenia. Ze względu na swój wytworny charakter bardzo  podoba się gościom weselnym. Oto kilka propozycji walca wiedeńskiego:

·         „Walc Barbary” z filmu Noce i dnie

·         I have nothing-Whitney Houston

·         Unchained Melody z filmu Uwierz w ducha

Ulubiona piosenka młodej pary

Nie zawsze narzeczeni decydują się zatańczyć klasycznego walca jako swój pierwszy taniec na weselu. Często decydują się na piosenkę, która jest im w jakiś sposób bliska. Te szczególne melodie mogą przypominać parze jakieś ważne chwile np. pierwszą randkę, pierwszy pocałunek, oświadczyny itd.

 

 

Najczęściej wybierane utwory

Są również takie pary, które nie mają pomysłu na swój pierwszy taniec i decydują się na znaną i popularną melodię. Mogą skorzystać wtedy z listy najczęściej wybieranych utworów, oto kilka propozycji:

·         Przetańczyć z tobą chcę całą noc-Anna Jantar

·         Wielka miłość  - Seweryn Krajewski

·         Ta sama chwila – Bajm

·         Zabiorę Cię właśnie tam- Kancelaria

·         Prócz ciebie nic - Kayah i Krzysztof Kiljański