Suknia ślubna vintage – panna młoda w wersji retro!

suknia-slubna-vintage-panna-mloda-w-wersji-retro

Moda poprzednich dekad znacznie różni się od dzisiejszej, jednak nie oznacza to, że jest przestarzała! Motywy retro i vintage już od dłuższego czasu przejawia się w modzie ślubnej i zdecydowanie przenosi nas w czasie. 

Suknia ślubna to absolutna podstawa każdej weselnej stylizacji. Najlepiej sprawdzi się prosta, skromna i dziewczęca. Długa, rozkloszowana spódnica od sukni pięknie eksponującej dekolt od razu przyniesie gościom na myśl poprzedni wiek.

Fryzura ślubna w stylu vintage może przybierać różne formy – od gładko zaczesanych koków, przez luźniejsze upięcia tuż nad karkiem aż po foremne fale. Zrezygnuj natomiast z fryzur które będą wymagać nieco nowocześniejszych kosmetyków, takich jak lakier. Nie bój się korzystać z przeróżnych ozdób do włosów, w stylu retro świetnie sprawdzą się przeróżne spinki, wsuwki czy wplecione kwiaty i perełki.

W makijażu warto postawić na klasykę. Kreski eyelinerem i czerwona szminką były prawdziwym hitem w czasach na których bazujemy stylizację retro, a ten makijażowy look nigdy się nie zestarzeje!
Moda dawnych lat jest miłą odskocznią od najbardziej klasycznych trendów