Zapytanie
797... telefon

Restauracja pod Gruszką

Szczepańska 1, Kraków, Małopolskie,

W pobliżu: Skawina, Dobczyce, Wieliczka, Niepołomice, Miechów, Olkusz, Proszowice, Chrzanów, Bochnia, Brzesko, Trzebinia, Wolbrom, Gdów, Słomniki, Nowy Wiśnicz

797... telefon
Wyświetleń: 3004


Średnia ocena: 5 z 1 głosów

Zobacz opinie

Liczba gości

od 10 do 80

Restauracja pod Gruszką

Wesele w klimacie dawnego Krakowa
Zabytkowe wnętrza XIV-wiecznej kamienicy Pod Gruszką – jednej z pierwszych, które wyznaczyły ramy dzisiejszego Rynku Głównego – stanowią doskonałą oprawę dla eleganckiego wesela, w klimacie vintage. Przestronne wnętrza, wysokie sufity zdobione oryginalną sztukaterią i ogromne, drewniane okna, wychodzące z jednej strony na Sukiennice i Wieżę Ratusza, a z drugiej na kultową ulicę Sławkowską. Do tego najwyższa jakość obsługi, niezapomniany klimat oraz królewski smak naszych potraw to gwarancja wyjątkowych chwil.

Ślub w zabytkowej Sali Baltazara Fontany
Bezpośrednio z salą barową sąsiaduje perła w koronie Restauracji Pod Gruszką, czyli sala Fontany. Zaprojektowana w XVII wieku przez szwajcarskiego architekta, Baltazara Fontanę, na prośbę ówczesnego właściciela kamienicy, stanowi dziś jedno z najpiękniejszych wnętrz w Polsce. Misterne, gotyckie sklepienia będą stanowić wyjątkową oprawę ślubu humanistycznego, a nietuzinkowy klimat z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Sala Fontany pomieści 70 osób.

Uroczystość z widokiem na Rynek
Sala Zielona z wysokimi, zdobionymi sufitami, zabytkowymi meblami i oknami zapewniającymi dużo światła to idealna przestrzeń do zorganizowania kameralnego obiadu weselnego w eleganckim, krakowskim klimacie (pomieści do 80 osób). Sala Barowa wprowadza z kolei odrobinę nowoczesności i stanowi doskonałą przestrzeń taneczną, gdzie podczas zabawy Goście będą mogli raczyć się drinkami serwowanymi przy barze. I najważniejsze – bajkowy widok na Sukiennice i Wieżę Ratusza rozpościerający się z okien. Pierwszy taniec w takim otoczeniu będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Możemy zapewnić:
• Pomoc w organizacji ślubu cywilnego lub humanistycznego
• Dekoratorkę i florystkę
• Oprawę muzyczną (DJ, muzyka na żywo)
• Fotografa

Zapraszamy do odwiedzenia nas przy ul. Szczepańskiej 1 i obejrzenia sali osobiście! Zachęcamy również do kontaktu mailowego – z chęcią przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę wraz z menu.

!!! MAMY WOLNE TERMINY WESELNE NA 2023 !!!

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji!
Restauracja Pod Gruszką

  • Okrągłe stoły
  • Miejsce zabytkowe
  • Parking

Video prezentacja

Lokalizacja

Wasze opinie

B Barbara 2022-01-30 14:49:05

Ocena: 5

Rewelacyjne miejsce, z zapierającą dech w piersiach XVII-wieczną salą Baltazara Fontany. Restauracja, w której czujesz się jak w domu. Trzeba to zobaczyć na własne oczy. Profesjonalizm i klasa!

Tagi: Kraków, Lokale weselne, Restauracje, Wesele w Mieście, Eleganckie Wesele, Obiady Weselne

Powrót