Bardzo chcemy wszystkich prosić by nam kwiatów nie przynosić…

bardzo-chcemy-wszystkich-prosic-by-nam-kwiatow-nie-przynosic

Coraz częściej młode pary proszą swoich gości o inne niż kwiaty, symboliczne podarki. Dlatego też powstają śmieszne, rymowane wierszyki, które narzeczeni umieszczają w zaproszeniach ślubnych.

Zamiast kwiatów-róż, stokrotek, kupujemy DUŻY LOTEK…

Naręcza kwiatów od gości sprawiają po ślubie wiele kłopotu, zwłaszcza świadkom młodej pary, którym przekazywane są bukiety. Dużo mniej kłopotliwe są np. kupony totalizatora sportowego, książki, czy wino. Zabawny sposób proszenia gości o innego rodzaju upominki spotyka się zwykle z przychylną reakcją…

Goście drodzy , Goście mili Radość byście nam sprawili, Zamiast kwiatków - które zwiędną, Cieszyć oczy krótko będą, Niechaj każdy Gość jak może, Szczęściu młodych dopomoże, W kolekturze inwestując, Kupon Lotto nam darując! Zamiast kwiatów przynieście Nam kupon totolotka Bo szczęście w miłości już mamy, A może i w loterii nas spotka...?

***

Życzenie wielkie mamy-biblioteczkę zakładamy… Goście kochani, Dobrze nas znacie, dlatego pomysł ten Tak jak my, bardzo pokochacie: Biblioteka marzeń w domu założyć bardzo chcemy Dlatego niezwykle uszczęśliwieni będziemy, Jak w dniu Ślubu z Waszą dedykacją książkę dostaniemy

***

Zamiast kwiatów do wazonów, które uschną w naszym domu, propozycję mamy taką: byśmy razem wino pili, konwenanse odrzucili…

***

Bardzo chcemy wszystkich prosić by nam kwiatów nie przynosić Stąd wiadomość ku publice: Chcemy z winem mieć piwnicę!

***

Dzieci z domu dziecka smutne minki mają, my zamiast kwiatków serdecznie prosimy o mały souvenir by zmienić ich miny.

***

Dużą popularnością cieszą się prezenty, które po weselu młoda para zawozi do wybranego domu dziecka. Takie rozwiązanie, z całą pewnością, wywoła uśmiech na twarzy nie jednego dziecka. Każdy, kto zdecyduje się na tę właśnie formę prezentu, znajdzie nie jedną rymowankę, którą umieścić można w zaproszeniu.

Zamiast kwiatów do wazonów, które uschną w naszym domu, propozycje mamy taką: byście serca uchylili, konwenanse odrzucili, dali spokój z kwieciem w dłoni i przynieśli: misie, pieski, koraliki, malowanki, kredki, farby, może wielbłąd być dwugarbny, nakręcany samolocik albo cały stos łakoci. Może słodkich krówek worek, może mały być traktorek. Cukiereczki, czekoladki dla dzieciaczków z Dziecka Chatki.

***

Pomysłów podarku, zastępującego kwiaty jest bardzo wiele. Warto mieć świadomość, że rezygnacja z bukietu nie musi być podyktowana wyłącznie prośbą narzeczonych. Z całą pewnością wino, książka, czy kupon totalizatora, przyniesie więcej pożytku młodej parze niż stos kwiatów zajmujący mnóstwo miejsca.

Angelika Skóra