Data ślubu, czyli słów kilka o przesądach związanych z wyborem terminu uroczystości

data-slubu-czyli-slow-kilka-o-przesadach-zwiazanych-z-wyborem-terminu-uroczystosci

Organizacja ślubu jest bardzo ważnym wydarzeniu w życiu większości ludzi. Oznacza to, że przesądów związanych z tym nie brakuje. Niezależnie od tego, czy wierzycie w nie czy uważacie je jedynie za ciekawy temat na który należy patrzeć z boku, warto zapoznać się z kilkoma z nich.

Zgodnie z przesądami związanymi z datą uroczystości, planować ja należy w miesiącach, w nazwach których znajduje się litera "r" (marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień). Według tego wierzenia, ma to zapewnić trwałość i harmonię w małżeństwie. Kolejnym dobrym momentem będzie Boże narodzenie, jak i Wielkanoc i okres sylwestra.Przesądy określają też co przynosi zawarcie małżeństwa w kolejno wszystkie dni tygodnia:
• Poniedziałek - zdrowie
• Wtorek - bogactwo
• Środa - doskonały, trwały związek
• Czwartek - straty
• Piątek - cierpienia

Warto także zwrócić uwagę na godzinę o której składamy przysięgę. Najbardziej korzystna będzie pełna godzina między 12:00 a 15:00. Staropolski przesąd głosi, że dobrze wyznaczyć termin na dzień lub dwa po pełni księżyca.

Znając te dawne przesądy, z pewnością wasz ślub odbędzie się spokojnie, nawet jeśli nie jesteście co do nich w pełni przekonani!