Idealna suknia ślubna na duży biust?

idealna-suknia-slubna-na-duzy-biust

Każda z nas chcę błyszczeć i czuć się wyjątkowo w dniu swojego ślubu, a nasza suknia ślubna odgrywa w tym bardzo dużą rolę. W końcu to w niej będziemy podczas ceremonii ślubnej, a później na weselu, więc bardzo istotne jest, abyśmy się czuły w niej komfortowo, a w tym celu suknia powinna być dobrze do nas dopasowana. Każda z nas ma inną sylwetkę i rozmiar biustu, więc to bardziej niż oczywiste, że niektóre kroje będą dla nas bardziej odpowiednie, a inne mniej. Szczególnie większe piersi wymagają więcej uwagi i ostrożności przy doborze kreacji. Wiele panien młodych obdarzonych większym biustem obawia się, jak będzie się on prezentował w sukni ślubnej, czy nie będzie spłaszczał, źle leżał lub zaburzał proporcji sylwetki. Z tego powodu postanowiliśmy podpowiedzieć wam, czym się kierować przy wyborze kroju naszej kreacji.

Jaki wybrać dekolt?
Dobrze dobrany dekolt może optycznie zmniejszyć biust nawet o dwa rozmiary. W przypadku dużych piersi najlepiej sprawdzi się ten w literę V, który nie tylko odciąży suknię w górnej partii, ale również wyeksponuje szyję i wydłuży sylwetkę, a w przypadku szerokich ramion zamaskuje je. Głębokość takie dekoltu zależy już tylko od naszej odwagi i czy chcemy pokazać nieco więcej ciała. Wiele panien młodych z dużym biustem chce się jednak jak najbardziej zakryć, co jednak okazuje się niezbyt dobrym pomysłem. Dekolt karo czy łódka często sprawia, że nasza sylwetka wygląda ciężej i masywnej, a piersi wbrew temu, co chcemy uzyskać, wybija się na pierwszy plan, optycznie powiększając go. To samo tyczy się sukni zabudowanej prawie pod samą szyję lub z golfem. Klasyczne gorsetowe serduszko również będzie dawać podobny efekt.

Jaką górę wybrać?
Przy większych piersiach wygoda i komfort noszenia jest szczególnie ważny, dlatego najlepszym wyborem będzie kreacja posiadająca szersze ramiączka, te na cienkich paseczkach mogą się już tak dobrze nie sprawdzić. W ten sposób ciężar biustu rozkłada się zarówno w obwodzie, jak i ramionach zapewniając lepszą stabilność. W takim wypadku najbardziej ryzykownym wyborem jest suknia gorsetowa, jednak to nie oznacza, że musimy od razu z niej zrezygnować. Warto się jednak w takim wypadku się zastanowić czy lepsza będzie dla nas półmiseczka, czy pełna, która jest bardziej zabudowana, wiele też zależy od samego wykroju gorsetu. Na rynku znajdziemy także mnóstwo sukien, których gorset stanowi pierwszą warstwę i jest na niego nakładany tiul lub dokładane ramiączka.

Jaki materiał sukni wybrać?
Duże aplikacje, kwiaty czy silnie błyszczące tkaniny również nie są zalecane, jeśli nie chcemy optycznego powiększenia biustu. O wiele lepiej w tym wypadku sprawdzą się mniejsze czy trójwymiarowe ozdoby, a także koronka o mniejszych oczkach. Podobna sprawa ma się z cyrkoniami, cekinami czy połyskującymi nitkami na gorsecie, niezbyt dobrze mogą też wyglądać swobodnie opadające na biust tkaniny. Ogólnie rzecz biorąc, góra powinna być dosyć minimalistyczna. Za to możemy postawić na bardziej strojny dół. Przy dużym biuście dobrze sprawdzi się krój z obniżona talią, w której wciąż jednak dobrze warto ją zaznaczyć niekoniecznie wcięciem, ale na przykład paskiem lub ozdobami. Takie rozwiązanie jednak sprawdzi się głównie u wyższych kobiet. Innymi krojami sukni ślubnych, które dobrze się sprawdzą, są suknie o kroju litery A lub empire, a także rozkloszowane, jednak tu trzeba pamiętać, aby nie przesadzić, bo niektóre suknie w tym stylu mogą znacznie skrócić naszą sylwetkę.

Czy biustonosz jest nam niezbędny?
Ku zapewne zaskoczeniu niektórych biustonosz nie jest koniecznością, chociaż na pewno stanowi ułatwienie, a jego brak na pewno nie wyjdzie na korzyść w przypadku miękkich materiałach i cienkich tkaninach. Jednak pamiętajmy, że duży biust zawsze powinien mieć odpowiednie wsparcie niezależnie od modelu sukni. Dlatego dobrym pomysłem będzie uszycie sukni na miarę, a także skorzystanie z pomocy ekspertów z salonu i brafitterek. Alternatywną opcją dla biustonosza jest między innymi wspomagający i modelujący gorset. Wykonywany jest na podszewce i wszywany w suknię ślubną, może być z wierzchu pokryty koronką, dzięki czemu nie będzie go widać. Wspomaga biust fiszbinami w bocznych partiach i poprowadzonymi wzdłuż niego. Suknie z takim gorsetem są szyte na wymiar, uwzględniając rozstaw, wymiar i rozmiar piersi. Inną opcją jest wszycie własnego stanika, ale trzeba wtedy pamiętać, aby na pewno był idealnie dopasowany Przy rozmiarach miseczki do G czy F przyszłe panny młode często korzystają z usług brafitterek i oklejają biust specjalnymi taśmami, które są niewidoczne pod suknią.