Jak zorganizować nietypowy wieczór panieński...

jak-zorganizowac-nietypowy-wieczor-panienski

 

Urządzanie wieczorów panieńskich stało się już tradycją, która przybyła do nas z zachodu. Kultywując ją, często powielamy pomysły charakterystyczne dla tego wieczoru, jak np. zabawa w klubie, tort w odpowiednim kształcie, obnażeni panowie. A wystarczy tylko trochę pomysłów, by uatrakcyjnić ten ostatni wieczór stanu wolnego i spróbować zaszaleć w inny sposób.

Dziewczyny- wieczór panieński nie musi być sztampowy. Proponujemy kilka alternatywnych sposobów spędzania go. Możecie na przykładzie tych propozycji stworzyć niesamowitą imprezę, której przyszła Panna Młoda na pewno nie zapomni. Jeżeli chodzi o imprezy w lokalach warto skorzystać z serwisu GdzieWesele.pl w którym znajduje się kilkaset restauracji w których będziecie mogły udać się na swój wieczór Panieński.

KINO TYLKO DLA NAS

Jeśli dziewczyny tego wieczoru mają ochotę obejrzeć jakąś łzawą komedie, nie muszą tego robić w domu. Proponujemy wynająć salę kinową tylko dla Was i oglądać film na wielkim ekranie. Może być to romantyczna komedia, film grozy; każdy, na jaki macie ochotę. A zamiast popcornu można spożywać tort i pić drinki z parasolkami. Wieczór można uatrakcyjnić przebierając się w zależności od rodzaju filmu (jeśli to jest romantyczna komedia to można pomyśleć o długich sukniach, kobiecych fasonach, a jeśli film grozy- możecie stać się słodkimi wampirzycami).

SALON SPA

Można urządzić w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, lub np. zaprosić profesjonalne kosmetyczki do domu druhny, które w domu wykonają zabiegi m.in. masaż, maseczki na twarz i stopy, peeling, a także wynająć fryzjerkę, która zafarbuje, czy obetnie zarówno przyszłą Pannę Młodą, jak i uczestniczki tego wieczoru. Można także urządzić pokaz kosmetyków, na które przyjedzie np. przedstawicielka firmy kosmetycznej i doradzi wybór kosmetyków, ustali rodzaj skóry, dobierze odpowiednie preparaty. Miłym akcentem byłby także wykupiony seans w gabinecie masażu lub zaproszenie masażysty do domu. 

PRZYJĘCIE PRZEBIERANKA

Najlepiej taką imprezę zorganizować w domu u którejś z uczestniczek panieńskiego (jeśli ma to być impreza niespodzianka- wtedy można przygotować ?strój? dla przyszłej Panny Młodej). Można także w przebraniu ruszyć w miasto. Przykładowe pomysły na ten wieczór:

- Bad Taste Party- czyli impreza pod znakiem kiczu, gdzie każda z kobiet musi ubrać się w złym guście;

- pidżamowe party;

- zabawy dekadowe, np. czasy PRL?u, szalone hipisowskie lata, artystyczna Bohema lat 20., czasy Ludwika XVI, itd.;

- impreza z motywem przewodnim z filmu (np. Dirty Dancing, Gorączka sobotniej nocy, Piraci z Karaibów, itd.);

- orientalny wieczór z sushi, sake i profesjonalnym kucharzem, który przyrządzi potrawy i nauczy posługiwania się pałeczkami. Stroje można wynająć lub spróbować skomponować samemu.

SZALONA PODRÓŻ

Szalona ostatnia podróż- można wybrać się ,w zależności od zamożności portfela, do luksusowego hotelu z basenami na Mazurach, w babską trzydniową podróż rowerami w okolicach zamieszkania, pod namioty- wszystko zależne od zasobności portfela i upodobań przyszłej Panny Młodej.

Są to tylko przykładowe rodzaje imprez, jakie możecie zorganizować. Ale by ten niesamowity wieczór jeszcze bardziej zapadł w pamięć przyszłej Pannie Młodej, proponujemy kilka drobiazgów, które zostaną Pannie Młodej z tego wieczoru:

Pamiątki z wieczoru panieńskiego:

- pokaz slajdów z całego życia Panny Młodej (można wybrać temat przewodni, np. podróże, szaleństwa przyszłej Panny Młodej, miłości Panny Młodej- tu trzeba uważać na zazdrosnych przyszłych Panów Młodych i nie dopuścić, by ten pokaz trafił w jego ręce- czy właśnie ostatnia miłość Panny Młodej- jak się rozwijała). Pokaz slajdów może być wspaniałą pamiątką dla każdej uczestniczki wieczoru;

- na pamiątkę tego wieczoru druhna może wydrukować plakat ze zdjęciem Panny Młodej, na którym wszystkie uczestniczki podpiszą się (plakat może mieć formę podobną do reklamy jakiegoś festiwalu, koncertu, itd.);

- pamiątką może być także zdjęcie uczestniczek tego wieczoru, wykonane wcześniej przez profesjonalnego fotografa i wręczone przyszłej Pannie Młodej w ozdobnej ramce;

- uczestniczki wieczoru panieńskiego mogą napisać wiersz na cześć Pani Młodej (jeżeli żadna z uczestniczek nie ma talentu poetyckiego, może zapytać w firmach organizujących przyjęcia, czy istnieje taka możliwość zamówienia nietypowego prezentu, jakim jest wiersz. Poemat powinien zawierać opisy samych miłych sytuacji z życia Panny Młodej, albo opis jej charakteru lub historie jej miłości);

- pamiątką wieczoru panieńskiego może być każda forma artystyczna (jeżeli wśród uczestniczek są artystki, to tym bardziej można sprezentować własnoręcznie zrobione figurki z masy solnej, obraz olejny, rzeźba, album ze zdjęciami i wklejonymi np. biletami z koncertów, widokówkami z miejsc, które przyszła Panna Młoda odwiedzała wraz z uczestniczkami);

PREZENTY DLA PANNY MŁODEJ

Oprócz typowych prezentów, jak np. koszulka na noc poślubną, torba na podróż poślubną, można niewielkim kosztem, a czasem dobrym pomysłem obdarować przyszłą Pannę Młodą, np.:

- zestaw : kosmetyków do pielęgnacji ciała; kosmetyków, które Panna Młoda będzie mogła wykorzystać w Dniu ślubu;

- zestaw eleganckich olejków do masażu i do kąpieli, które Panna Młoda będzie mogła wykorzystać podczas nocy poślubnej;

- perfumy z feromonami;

- nietuzinkowy album na zdjęcia z podróży poślubnej (a może nawet z nocy poślubnej), np. zapakowany w ozdobną skrzynię z drewna;

- masażysta zaproszony na wieczór panieński - pomoże Pannie Młodej zrelaksować i poczuć się wyjątkowo;

- drzewko bonzai, które będzie Pannie Młodej towarzyszyć przynajmniej przez 10 lat (przy dobrej fachowej ręce może dożyć nawet 15 lat)

Pamiętajcie - to jest wieczór Panny Młodej i musi być on tak zorganizowany, żeby czuła się na nim dobrze. Zarówno prezenty jak i atrakcje muszą być dobrane do charakteru, upodobań i zainteresowań przyszłej Panny Młodej. Tylko dzięki temu mamy gwarancję udanej i niezapomnianej (w sensie pozytywnym) imprezy.

 Artykuł został przygotowany przez firmę: