Jakie pytania powinniśmy przygotować przed wizytą na sali weselnej żeby nie być zaskoczonym?

jakie-pytania-powinnismy-przygotowac-przed-wizyta-na-sali-weselnej-zeby-nie-byc-zaskoczonym

Wszyscy wiemy jak trudno w dzisiejszych czasach wybrać odpowiednią sale na wesele. Jest wiele hoteli, restauracji oraz tradycyjnych domów weselnych w których możemy zorganizować ten najważniejszy dzień w naszym życiu. Z kilkudziesięciu ofert trzeba wybrać tą jedyną sale w której zarówno my jak i goście będziemy czuli się wyjątkowo.


Wybór nie jest łatwy gdyż kierując się wyborem sali nie możemy zważać jedynie na cenę czy wystrój. Dlatego też przedstawiam listę pytań jakie powinny zostać zadane właścicielowi sali weselnej podczas wizyty. Warto taką listę przed każdym spotkaniem sobie przygotować a pod każdym pytaniem ostawić miejsce na odpowiedź. Oto kilka najważniejszych pytań które powinny zostać zadane podczas wizyty w sali weselnej, oczywiście każda lista powinna zostać stworzona pod nasze potrzeby a przedstawione poniżej pytania są jedynie propozycją:

 1. Od jak dawna działa Państwa lokal? Jak wiele imprez zorganizowaliście Państwo w Tym czasie?
 2. Jaka jest cena za osobę/ cena za wynajęcie sali?
 3. Co jest w cenie?
 4. Jaka jest minimalna ilość osób za jakie trzeba zapłacić aby zorganizować wesele?
 5. Czy jest parking i czy są pobierane jakieś opłaty?
 6. Czy to miejsce na wesele posiada klimatyzację i czy są pobierane dodatkowe opłaty za jej używanie?
 7. Czy jest wydzielone miejsce dla palących?
 8. Z czego jest wykony parkiet? Czy jest ślisko? Jak duża jest powierzchnia taneczna? Czy orkiestra znajduje się w tym samym pomieszczeniu co stoliki?
 9. Czy jest dostępny osobny stolik dla zespołu, kamerzysty i fotografa ? Czy płacimy za te osoby pełna opłatę? Czy są zniżki lub możliwość ustalenia odrębnego menu dla tych osób?
 10. Jakie są opłaty za dzieci? Czy posiadają Państwo udogodnienia dla karmiących matek?
 11. Czy można przynieść własny alkohol? Czy pobierana jest tzw. „opłata korkowa”? Jeżeli tak to w jaki sposób jest liczona? Jakie są ceny alkoholu w lokalu i jakie marki są dostępne? Kto dysponuje alkoholem? Gdzie przechowywany jest alkohol i kto ma dostęp do tego miejsca? Czy jest to miejsce pod kluczem? Czy jest dostępna lodówka na alkohol i czy są z nią związane jakieś opłaty?
 12. Gdzie można skosztować potraw weselnych? Czy zapewniają Państwo darmową degustację potraw weselnych?
 13. Czy jest dostępny tzw. „stół wiejski”? Czy można dostarczyć własne wyroby? Jakie są opłaty?
 14. Czy możemy po weselu zabrać jedzenie? Kiedy można je odebrać? Czy zapewniają Państwo pojemniki?
 15. Gdzie usytuowana jest kuchnia? Czy widoczna jest z sali?
 16. Jak wygląda zastawa i szkło, które będzie używane na ślubie. Czy jest możliwość zobaczenia kuchni?
 17. Czy płacimy za stłuczoną zastawę i kieliszki? Jeżeli tak to jakie są koszty?
 18. Ile kawy, herbaty, soków, wody przypada na jedna osobę? Jakie są ewentualne dopłaty?
 19. Czy jest chłodnia na tort i ciasta? Jaka jest maksymalna średnica tortu aby nie było problemów np. z przeniesieniem go przez drzwi ?
 20. Jaka jest ilość gorących posiłków, ilość zimnych przekąsek. Czy można gdzieś zobaczyć przykładowe menu?
 21. Czy posiłki przygotowywane są na miejscu czy zajmuje się tym jakaś zewnętrzna firma. Proszę powiedzieć coś o kuchni i kucharzach.
 22. Jakie napoje są serwowane na weselu? Proszę podać marki napoi. Jaka jest pojemność butelek stawianych na stole? Czy soki podawane są w kartonikach czy w dzbankach?
 23. Czy gwarantujecie Państwo powitanie chlebem weselnym oraz szampana?
 24. O której godzinie musi skończyć się bal weselny? Czy jest możliwość przedłużenia tego czasu i czy są z tym związane jakieś opłaty? Jeżeli tak to jakie.
 25. Czy zgodzą się Państwo na przeprowadzenie pokazu sztucznych ogni? Czy mogą Państwo zapewnić jakieś dodatkowe atrakcje?
 26. Czy można zobaczyć toalety? Czy w czasie wesela będzie ktoś odpowiedzialny za czystość toalety i jej wyposażenie w ręczniki, papier, mydło?
 27. Czy udostępnią nam Państwo miejsce na przechowywanie cennych rzeczy i prezentów? Czy Posiadacie Państwo sejf? Czy poniesiemy za to jakieś opłaty?
 28. Czy Państwa sala do wynajęcia posiada szatnię? Czy w czasie wesela będzie ją ktoś obsługiwał? Czy pobierane są za korzystanie z szatni jakieś opłaty?
 29. Do kiedy należy podać ostateczną liczbę gości? Do kiedy należy ostatecznie ustalić menu?
 30. Czy w czasie ślubu będzie dostępny ktoś z kadry kierowniczej?
 31. Jaka jest wielkość zaliczki? Kiedy trzeba ją wpłacić ? Kiedy płacimy resztę ? Czy są jakieś udogodnienia jeżeli chodzi o spłatę ?
 32. Jak będzie udekorowana sala i stoły? Czy mamy wpływ na dekorację. Jak będzie wyglądała dekoracja. Czy dekoracja jest w cenie? Jeżeli nie to jakie są koszty?
 33. Czy za obsługę dodatkowo płacimy? Ile kelnerów przypada na jedną osobę. Czy mogą Państwo powiedzieć coś o ich kunszcie i kwalifikacjach ?
 34. Pod jakimi warunkami mogą nam Państwo wypowiedzieć umowę ?
 35. Czy obok będą odbywały się inne imprezy? Czy nie będziemy sobie przeszkadzać?
 36. Czy możemy sami zaproponować układ stołów na sali restauracyjnej?
 37. Czy jest jakiś portal ślubny, na którym można przeczytać opinie na temat obiektu ?
 38. Czy w czasie wesela inne sale są zamknięte dla gości z zewnątrz?
 39. Czy siedzenia i stół pary młodej będą przystrojone przez lokal? Czy to jest w cenie?
 40. Czy posiadają Państwo świeczniki? Czy udostępniają Państwo wazony na kwiaty?
 41. Czy w obiekcie znajduje się agregat prądotwórczy? Czy w razie braku prądu poniesiemy dodatkowe koszty za korzystanie z agregatu?
 42. Jakiej pojemności kieliszki Państwo posiadacie? Czy możemy wybrać pojemność jaka nam odpowiada?


  Pytania oczywiście są bardzo szczegółowe i trzeba je dostosować do własnych potrzeb. Trzeba również pamiętać że każdy lokal ma swoją specyfikę, np. jak organizowane jest przyjęcie weselne w Hotelu trzeba zadać pytania związane z pokojami czy gośćmi hotelowymi. Inne pytania będziemy zadawać właścicielowi domu weselnego a jeszcze inne zarządcy restauracji. Zachęcam do odpowiedniego przygotowania się podczas wizytowania sali taki zestaw pytań może nam pomóc podczas organizacji wesela.