Moje wielkie góralskie wesele

moje-wielkie-goralskie-wesele

Ludowe stroje, odświętnie przybrana furmanka zamiast samochodu, ogromna liczba weselnych gości i, jak na górali przystało, wszechobecność wódki, a wszystko to okraszone wspaniałą góralską muzyką. Czyli huczne wesele u podnóża polskich gór.

Każda młoda para marzy o tym aby mieć niezapomniane wesele w pięknej scenerii. Stąd też coraz częściej narzeczeni decydują się na śluby i wesela, nie jak nakazuje tradycja w parafii panny młodej, a w wybranym przez siebie miejscu o niepowtarzalnym klimacie. Trudno więc dziwić się przyszłym małżonkom, którzy sakramentalne „tak” pragną powiedzieć w otoczeniu gór.

Oferty lokali weselnych w Zakopanem, Nowym Sączu, czy innym mieście położonym w górach, są różnorodne i dostosowane do potrzeb klientów. Można urządzić w nich wielkie, huczne wesele w tradycyjnym obrządku góralskim, lub małe klimatyczne przyjęcie dla najbliższych-wszystko zależy od życzenia młodej pary. Jednak nie wszystkie restauracje, czy pensjonaty posiadają duże sale weselne mieszczące kilkaset osób. Dlatego, przy organizacji wesela i wyborze lokalu, należy zwracać uwagę na ilość miejsc.

Pary młode, które marzą o tradycyjnym góralskim weselu powinny szukać lokali o charakterze regionalnym, jak np. Willa Baciarka w Kościelisku. Wszechobecność drewna, tradycyjny kominek i ciepłe oświetlenie oddają prawdziwie góralski klimat. Oczywiście na takim weselu nie może zabraknąć góralskiej kapeli i regionalnych strojów. Tradycyjne przyśpiewki weselne przy akompaniamencie skrzypiec i charakterystyczne hołubce to nieodłączne elementy każdego góralskiego wesela.

Nie wszyscy jednak lubią huczne, wystawne imprezy. Są narzeczeni, którzy marzą o pięknym, acz skromnym przyjęciu w klimatycznej atmosferze. Oni również odnajdą wymarzoną, bajkową aurę w otoczeniu polskich gór. Eleganckie, ciepłe wnętrza w pięknej scenerii górskich szczytów odnajdą np. w zakopiańskim hotelu Crocus, który w samym sercu Tatr oferuje wysoki standard usług i elastyczną ofertę, dostosowaną do sugestii gości. Na małe, klimatyczne przyjęcie idealnym miejscem będzie również Restauracja Domek w Dolinie położona u stóp Jaworzyny Krynickiej, wśród gór i lasów Beskidu. Do dyspozycji gości są dwie sale: 40 i 50 miejsc, doskonale nadające się do organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych. Kameralny klimat i niepowtarzalna atmosfera, jaką tworzy restauracja przypadnie do gustu wszystkim parom, które cenią prostotę i elegancję.

Tatrzańskie sale weselne z pewnością sprostają różnorodnym oczekiwaniom nowożeńców. Właściciele obiektów weselnych, z charakterystyczną dla górali życzliwością, zatroszczą się o każdy szczegół i dołożą wszelkich starań aby ten dzień, jeden z najważniejszych w życiu, był wyjątkowy i niezapomniany.

Angelika Skóra