Naked cake czyli hit sezonu ślubnego 2018!

naked-cake-czyli-hit-sezonu-slubnego-2018

Młode pary wybierają na swoje wesele nagi tort z dwóch podstawowych powodów – jest bardzo efektowny i... jest bardzo efektowny. Ta forma ciasta umożliwia też zastosowanie zaskakujących kompozycji smakowych i – co nie jest bez znaczenia – na naked cake można trochę zaoszczędzić.

Naked cake – tort sezonu!

Wybór idealnego tortu weselnego to niełatwa sztuka. Barokowe, zdobione koronką, malowane czy fakturowane, o smakach nie wspominając – ich różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Rok 2017 to powrót do natury, zatem na weselnym stole króluje naked cake.

Tak zwany nagi tort od kilku sezonów wkrada się na salony. W tym roku jest absolutnym hitem, bez względu na to, jaki rodzaj uroczystości wybierzemy. Naked cake kojarzył się dotychczas przede wszystkim z weselem rustykalnym, obecnie sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Naked cake – co to takiego?

Taki tort kojarzy się z eleganckim minimalizmem. Czym się wyróżnia? Warstwy ciasta przeplatane kremem pozostają niezakryte. Nie ma masy cukrowej, lukru, marcepanu czy kremu. Jego piękno tkwi w prostocie. Niektórym może wydawać się niedokończony, ale to jest właśnie jego siła. Bez wątpienia, wzbudzi zainteresowanie gości. Przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy nie przepadają za ciężkimi, słodkimi ciastami.


Tort dekorowany naturą

Nagość tortu nie polega jednak na braku dekoracji, wręcz przeciwnie. Spokojnie możemy w tym aspekcie puścić wodze fantazji. Naked cake może być minimalistyczny, ale również bardzo bogato zdobiony. Najważniejsze jednak, by do jego zdobienia użyć świeżych kwiatów sezonowych czy owoców. Latem możemy wykorzystać soczyste maliny, truskawki, borówki, wiśnie czy jeżyny. Jesienią sięgnijmy po śliwki, winogrona czy granaty. Zamiast tradycyjnych róż można wykorzystać lawendę czy rozmaryn. Taki tort będzie wyglądał pięknie i oryginalnie.

Wady i zalety tortów w stylu naked cake

Niewątpliwą zaletą tortu w stylu naked cake jest jego oryginalność. Niektórzy twierdzą, że jest zarezerwowany wyłącznie dla odważnych, jednak jego naturalność i prostota powinna spodobać się każdemu.

Czy nagi tort ma jakieś wady? Miłośnicy tradycyjnych, lukrowanych ciast z dużą zawartością kremów i śmietanowych ozdób mogą uznać go za niedokończony i zbyt skromny. Minusem może być również krótsza trwałość w porównaniu do tradycyjnych tortów, a to ze względu na zawartość dużej ilości świeżych owoców czy kwiatów. Dla takiego efektu warto jednak zaryzykować. W naked cakes można się zakochać!