O czym należy pamiętać, biorąc ślub w stanie błogosławionym?

o-czym-nalezy-pamietac-biorac-slub-w-stanie-blogoslawionym

Ciężarna panna młoda wywoływała jeszcze kilka lat temu sporo kontrowersji- ślub z brzuchem?! Na szczęście dziś taki widok już nikogo nie szokuje. Coraz większa ilość projektantów decyduje się na włączenie do swoich kolekcji, sukien ślubnych na ciężarnych panien młodych. Kiedy nosi się w sobie dziecko, wszystko ulega zmianom, lecz twoje plany weselne nie muszą. To bardzo szczególny stan, ale dopóki ciąża przebiega prawidłowo, a ty czujesz się dobrze, to nadal może to być jeden z piękniejszych momentów w twoim życiu. Bez względu, na jakim etapie ciąży jesteś, biorąc ślub w ciąży powinnaś pamiętać o kilku rzeczach. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu, a w dniu ślubu będziesz najszczęśliwszą osobą na świecie.



Ślub w ciąży – świadoma decyzja czy przykry obowiązek?

Kiedyś, jeśli chciało się mieć dziecko, trzeba było być w związku małżeńskim. Nie ważne czy ten związek był z miłości czy nie. Na szczęście dla nas te czasy już dawno się skończyły. Ciąża nie wywołuje już takich emocji, jak kiedyś. Coraz częściej możemy zobaczyć na weselach nie tylko panny młode z brzuchem, ale także ich dzieci, i to nie tylko maluchy. Ślub powinien być świadomą decyzją dwojga zakochanych, a sposób, w jaki planują założenie rodziny, nie powinien mieć z tym nic wspólnego.

W którym trymestrze ciąży najlepiej wziąć ślub?

Zakłada się, że najlepiej zaplanować ślub tak, aby przypadał na drugi trymestr ciąży. Zwykle do tego czasu znikają wszystkie nieprzyjemne dolegliwości, a kobieta odzyskuje witalność i dobry nastrój. Ma, wtedy dużo energii i więcej chęci do działania.

Trzeba jednak pamiętać, że każda ciąża jest inna i najlepszy czas na zorganizowanie ślub w stanie błogosławionym, jest indywidualną sprawą każdej Panny Młodej.

Może się też zdarzyć tak, że ominą Cię poranne mdłości i nieustające uczucie zmęczenia. Wtedy również można zdecydować się na ślub, nawet w pierwszym trymestrze. W dodatku nie będzie jeszcze widać oznak ciąży. Jest też szansa, że złe samopoczucie będzie się utrzymywać do końca samego rozwiązania. Dlatego, trzeba pamiętać, że najważniejszą rzeczą w tym dniu jesteś ty, twoje maleństwo oraz wasz komfort.

O czym warto pamiętać biorąc ślub w ciąży?

Założę się, że nie raz spotkałaś się ze zdaniem „ciąża to nie choroba”. Jestem pewna, że ktoś, kto nie był nigdy w ciąży musiał je wymyśleć. To naprawdę niezwykły stan, chociaż czasami mogą się wydarzyć trudne momenty. W tym okresie twoje ciało przechodzi wiele zmian, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Jeśli więc organizujesz wesele w ciąży, pamiętaj, aby najpierw zadbać o siebie.

Kilka rad dla Panny Młodej w ciąży

1. Skorzystaj z pomocy - wedding planner
Nawet w „normalnych” warunkach faza przygotowań do ślubu może być bardzo męcząca i stresująca. Będąc w ciąży może się to wszystko wydawać przytłaczające. Z jednej strony planujesz najważniejszy dzień twojego życia, a z drugiej Twoje życie całkowicie się zmienia i to nie tylko z powodu ślubu, ale przede wszystkim z powodu maleństwa, które rozwija się w twoim brzuch, który już za kilka miesięcy pojawi się na świecie. Dlatego, warto skorzystać z dodatkowej pomocy. Wtedy możesz mieć pewność, że ktoś zadba o każdy szczegół, a ty będziesz mogła skupić się na sobie i na dziecku.

2. Wieczór Panieński bez alkoholu
Czy uważasz, że jeśli jesteś w ciąży, powinnaś zrezygnować z wieczoru panieńskiego? Jednak jest to niepotrzebne! Ciąża ma swoje ograniczenia, ale to nie znaczy, że musisz rezygnować ze wszystkiego, co najlepsze.
Wieczór panieński to czas, w którym możesz cieszyć się stanem „wolnym” i wykorzystać go, w jak najlepszy sposób. Takie wydarzenie nie musi być hałaśliwe, męczące i skropione alkoholem. Istnieje wiele sposobów na zorganizowanie wieczoru panieńskiego bez alkoholu.

3. Miejsce do odpoczynku
Wybierając hotel lub restaurację, upewnij się czy znajdziesz tam miejsce do wypoczynku i trzymania wszystkich swoich rzeczy. W takich miejscach można zazwyczaj znaleźć rozkładaną sofę czy łóżko. Jest to bardzo ważne, ponieważ wesela mogą być naprawdę męczące. Dlatego dobrze jest mieć takie pomieszczenie, gdzie mogłoby się trochę odpocząć i schować się w jakieś cichsze miejsce.

4. Wymarzona suknia ślubna
Będąc w ciąży nie musisz iść do ślubu w gigantycznej sukni ślubnej i wyglądać jak beza tylko po to, żeby ukryć swój stan. Nic bardziej mylnego! Ciąża to piękny stan i jeśli masz ochotę, możesz z łatwością podkreślić swój brzuch obcisłą i seksowną sukienkę, o której zawsze marzyłaś.
Większość salonów ślubnych oferuje suknie ślubne specjalnie zaprojektowane na taką okazję, ale można wybrać, także jeden z modeli klasycznych. Ważne jest jednak to, aby suknia była wygodna i nie uciskała Cię w żadnym miejscu. Wygoda jest najważniejsza.
Pamiętaj, aby poinformować o swoim stanie krawcowej lub konsultanta. Nie tylko będą w stanie profesjonalnie udzielić ci pomocy przy wyborze idealnej sukienki, ale także doradzić, co do ewentualnych poprawek.

5. Wygodne buty
Jeśli zawsze chciałeś założyć szpilki na wesele, nic cię nie zatrzymuje. Pamiętać trzeba jednak, o jakieś wygodnej parze butów na zmianę. Zarówno brzuszek ciążowy jak i szpilki nie są dobrym połączeniem, jeśli chodzi o kilkugodzinną zabawę. Wygodne buty sprawią, że twoje stopy będą ci za to wdzięczne.

6. Wsparcie w kościele lub urzędzie
Niezależnie od tego, jak się czujesz i jak przebiega ciąża, ślub może nieść ze sobą wiele emocji. Poza tym na pewno będziesz musiała spędzić w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego kilkadziesiąt minut. Możesz czuć się zmęczona lub mogą wystąpić u ciebie zawroty głowy. Warto mieć, wtedy wsparcie. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy świadkowej, która upewni się, że będziesz miała pod ręką wodę lub inną rzecz, którą będziesz w danej chwili potrzebować. Można także porozmawiać o swoim stanie z księdzem lub urzędnikiem, którzy znając sytuację często skracają czas trwania ceremonii ślubnej do minimum.