Sale weselne pod namiotami? czemu nie?!

sale-weselne-pod-namiotami-czemu-nie

Szumi strumyk, Szumią drzewa, grają świerszcze, a z nieba do Pary Młodej mrugają gwiazdy... - kto nie marzy o takim sielskim przyjęciu weselnym? O wspaniałym weselu pod gołym niebem, najlepiej w malowniczym pięknym ogrodzie, w ciepły letni wieczór, gdy wszystko cudownie pachnie dokoła...


Nic dziwnego, że wesela pod namiotami cieszą się popularnością tak dużą, że - na szczęście - istnieje już nawet wiele firm specjalizujących się dostarczaniem na nie wszelkiego niezbędnego sprzętu. Ktoś tam zawsze ze znajomych ma ogród lub wolną działkę, na której ma kiedyś stanąć domek, ale na razie jest ona malowniczym celem weekendowych wypadów (i przedmiotem rozważań o weselu pod gołym niebem). Oto, co powinna wziąć pod uwagę para narzeczonych, którym także marzy się wesele pod namiotami:

Porę roku - aby wesele w ogrodzie było naprawdę udane powinna dopisać pogoda. Największe szanse daje wybór terminu latem - najlepiej w czerwcu, gdy noce są ciepłe i gdy mało pada. Lipiec, choć jest także ciepły - jak wynika ze statystyk meteorologicznych - jest też miesiącem, gdy w Polsce odnotowuje się najwięcej opadów i burz. Z kolei w sierpniu jest - znów statystycznie rzecz ujmując - najładniejsza pogoda, ale za to wieczory są już naprawdę chłodne, a im bliżej września, tym chłód jest dotkliwszy.

Miejsce - powinno być ładne i przestronne, tak by dało się postawić stoły i krzesła dla gości oraz wszelki niezbędny sprzęt. Powinno być więc w miarę równe, ładnie porośnięte trawą, nie podmokłe, bez mrowisk itp. Z drugiej jednak strony - nie może to być pole, gdzie się będzie kurzyć, ani gdzie w sąsiedztwie unosić się będą różne niezbyt przyjemne zapach zwierząt hodowlanych...

Potrzeby - czyli jak wiele gości jest zaproszonych, czy w programie będą tańce, muzyka na żywo, jak podawane będzie jedzenie itp. Im więcej gości, tym więcej miejsca należy znaleźć na ustawienie sprzętu; jeśli w programie będą tańce, powinno się przygotować utwardzone miejsce dla tańczących, by na nierównym trawniku nie poskręcali sobie nóg; jeśli muzyka ma być na żywo, należy też przygotować estradę dla zespołu oraz zadbać o nagłośnienie, oświetlenie, a przede wszystkim o prąd!

Jedzenie - jakie będzie menu i czy dania będą wymagały podgrzania lub schłodzenia przed serwowaniem - w takim przypadku należało będzie zadbać o sprzęt kuchenny, który zapewni posiłkom odpowiednie przechowywanie. Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest też kwestia owadów - muchy i osy lecą bowiem do jedzenia - te pierwsze mogą je zakazić, te drugie mogą wywołać panikę wśród gości. I jeszcze są komary! Im bardziej jest wilgotno, tym jest ich więcej i tym bardziej cierpieć będą goście pokąsani przez te owady.

Ofertę firm wypożyczających namioty - znaleźć w niej można nie tylko różnej wielkości namioty, lecz także wszelki sprzęt towarzyszący - nagrzewnice, oświetlenie, nagłośnienie, estrady, stoły i krzesła, a nawet sanitariaty.

Jak widać z powyższej listy - organizacja niezapomnianego wesela w ogrodzie nie jest taka prosta i niekoniecznie najtańsza (ułatwieniem będzie ustawienie namiotów w ogrodzie przy domu, gdzie jest kuchnia, łazienka itp.), ale efekt na pewno będzie wspaniały!

źródło: weddingtv