Samoobsługowy barek i stół z lemoniadą

samoobslugowy-barek-i-stol-z-lemoniada

W dzisiejszych czasach, gdy znacząco już zmieniła się kultura picia alkoholi, coraz więcej Par decyduje się na zatrudnienie barmanów serwujących kolorowe drinki. Nie każdy jednak chce lub może pozwolić sobie na taką usługę. Wtedy często polecamy naszym Klientom przygotowanie samoobsługowego barku.


Możemy oczywiście pod tym stwierdzeniem zrozumieć postawienie szkła i butelek z alkoholem, ale niewielkim nakładem finansowym oraz przy wykorzystaniu kilku pomysłów, jesteśmy w stanie zaaranżować bardzo przyjemny kącik. Przygotowanie samoobsługowego barku, to oczywiście też zadanie kilku pytań do właścicieli/managerów sali, ale o tym za chwilę. Najpierw skupmy się na wyglądzie. 


Alkohol i jego rodzaje - w barkach tego typu najczęściej stawia się alkohole pozwalające przygotować najprostsze drinki – czyli łączące trunek z odpowiednim dodatkiem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nieco „skomplikować” drinki. Warto, jednak wtedy zaopatrzyć się w proste przepisy na ich przygotowanie i udostępnić je gościom. Bardzo dużą popularnością na przyjęciach cieszą się też domowe nalewki, które rodzina chomikuje w szafkach na Wasze przyjęcie. Dodatki do drinków – bardzo ważne, by przy tego rodzaju barkach nie zapomnieć o dodatkach – owocach, odpowiednich napojach gazowanych i niegazowanych, ziołach, przyprawach (cukrze czy tabasco), słomkach, lodzie, odpowiednim szkle, serwetkach.


Wygląd barku – najczęściej barki samoobsługowe są przygotowywane na jednym ze stołów dostępnych w obiekcie. Ważne jednak jest, byśmy mniej lub bardziej, starali się nawiązać do motywu przewodniego całego przyjęcia. Zadbajmy więc o podpisy np. na nalewkach w identycznym klimacie jak reszta papeterii. Dopasujmy kolor słomek i serwetek do koloru dominującego w Waszych aranżacjach. Nalewki wlejmy do ozdobnych butelek lub karafek, które z powodzeniem można teraz wypożyczyć (np.w Dekoracje Konstancin) Jeśli macie taką możliwość, również ten stół ozdóbmy elementami florystycznymi i dekoracyjnymi spójnymi z resztą aranżacji. Możliwe jest też zrezygnowanie ze stołu na Sali, a zastąpienie go ( w zależności od klimatu wesela) – drabiną, beczkami czy stylową komodą.


O co zatem zapytać managera obiektu, zanim zdecydujemy się na przygotowanie samoobsługowego barku: 


 - przede wszystkim nie zapomnijcie powiedzieć o takim pomyśle. Jeśli ma to być zaaranżowany stół (lub kawałek stołu) z sali nie będzie to problem. Jeśli jednak planujecie szerszą aranżację – drabiny, beczki lub inne elementy, warto znaleźć na nie odpowiednie miejsce;


 - zapytajcie o dostępne szkło, wspomnijcie jakie rodzaje trunków będziecie serwować i dopytajcie o to, czy sala dysponuje takim rodzajem szkła; 


 - zapytajcie o dodatki – lód, cytryny, słomki, serwetki itd. Dokładnie ustalcie, co zostanie Wam udostępnione z sali, a co muście zadbać sami. Tyczy się to, również napojów – najczęściej napoje soft dostępne podczas wesela, są również do dyspozycji przy barku. Ale nie możecie od sali oczekiwać np. soku z granatu czy ananasa. Dlatego tego tematu też nie pomijajcie;

- zapytajcie też o elementy do aranżacji – skrzynki, postumenty, misy na wino czy piwo, coolery do lodu, stoły czy drabiny. Może się okazać, że wiele z tych elementów sala ma u siebie i udostępni je Wam bezpłatnie lub płatnie; 

 

- ustawienie – to co bardzo ważne, to ustawienie tego stołu i jego elementów. Przy postawieniu kilku butelek i szkła nie będzie raczej kłopotu. Ale jeśli macie w planach bardziej rozbudowaną aranżacje dokładnie dopytajcie czy zrobią to kelnerzy, czy musicie to być Wy ( i kiedy). Oczywiście w przypadku z współpracy z nami, to nasza praca. 


 A dla nie pijących alkoholu (choć nie tylko) możemy przygotować stół z lemoniadą. Można lemoniadę wkomponować w barek alkoholowy, wyznaczając jakąś część na trunki bez procentów lub też przygotować oddzielny stół. Generalnie jego przygotowanie oraz pytania, które warto zadać managerom są takie same, jak w przypadku barku alkoholowego.


 Tutaj jednak bardzo duże znaczenie będzie miało dostępne szkło. Szklanek z uchem czy butelek na lemoniadę nie kupuje się oczywiście w ilości gości, dlatego warto dopytać o to czy sala będzie zmywać szkło. Ze względów higienicznych warto zadbać o odpowiednią liczbę słomek ( coraz częściej papierowych) i wcale nie udostępniać tych z zestawów ze szklanką. Lemoniady pięknie prezentują się w słojach, które także możecie wypożyczyć ( Dekoracje Konstancin). Fajnie jest przygotować ze dwa, trzy rodzaje lemoniady, tak by każdy znalazł coś dla siebie.


W przypadku lemoniady najważniejsze, by była zimna – więc koniecznie zadbajcie o duże ilości lodu. Życzmy smacznych i pięknych stolików dodatkowych. 


Autorzy zdjęć: Pod Światło,Marek Popowski Photo,Storyboard Studio.


Autor tekstu: www.weselezfantazja.pl

Galeria zdjęć