Trafiony prezent ślubny

trafiony-prezent-slubny

Coraz bardziej popularne stało się tworzenie list prezentów ślubnych przez Parę Młodych. Dzieje się tak najczęściej, dlatego że młodzi już po uroczystości borykają się z problemem, jakim jest powtarzająca się ilość takich samych przedmiotów. Dlatego też coraz częściej wymarzone prezenty są spisywane przez Parę Młodych, a goście deklarują, jaki prezent mają zamiar jej podarować.

Ceny wyszczególnionych prezentów ślubnych powinny być zróżnicowane, po to, aby goście mogli dostosować je do swoich możliwości finansowych. Jednak pomimo tego, iż metoda ta pozwala uniknąć nietrafionych a przede wszystkim powtarzających się prezentów pomysł ten nie bije rekordu popularności w Polsce.

W związku z tym, że na listę prezentów nie zawsze można liczyć, wybór prezentu należy do gości. Gdy zaproszeni nie maja już żadnego pomysłu na trafiony prezent, nie pozostaje nic innego jak koperta z pieniędzmi. Co do jej zawartości to kwoty są zróżnicowane. Stawka wyjściowa to 200 zł od osoby, jednak takiej kwoty nie wypada dać, jeśli gość to osoba z bliskiej rodziny. Wówczas w kopercie powinno znaleźć się nie mniej niż 500 zł, zaś od rodziców chrzestnych po 1000 zł. Oryginalnym sposobem na podarowanie pieniędzy może okazać się umieszczenie ich nie tradycyjnie w kopercie, lecz w skarbonce zamykanej na kluczysz, który możemy oddać Pannie Młodej, skarbonkę zaś dajemy młodemu. Może to być również świnka skarbonka, która młodzi rozbiją i na pewno przez to na długo zapamiętają darczyńcę.

Innym sposobem na udany prezent ślubny może być coś, co będzie pamiątką na całe życie. Najczęściej jest to porcelana, obrusy, komplet pościeli lub elementy wyposażenia domu. Lecz z tym ostatnim należy być ostrożnym, aby nie narzucić młodym wystrój wnętrza. Uważać należy również z kupnem zegarów Parze Młodej, gdyż służą one do odmierzania czasu a według przesądu taki podarowany zegar odmierza czas do końca znajomości pary lub do ich śmierci. Tak zwanym zakazanym prezentem są również perły gdyż oznaczają łzy oraz ostre przedmioty, które z kolei mogą uciąć przyjaźń. Szczęśliwe natomiast są prezenty darowane w „parach” ( np. dwie filiżanki)