Wesela tematyczne-wyjątkowe przyjęcia w niepowtarzalnym stylu

wesela-tematyczne-wyjatkowe-przyjecia-w-niepowtarzalnym-stylu

Mężczyzna w żupanie i kontuszu, kobieta w długiej sukni z epoki-to nie XVIII-wieczny szlachcic z małżonką, ale para młoda na ślubnym kobiercu w XXI wielu. Polacy coraz częściej decydują się na śluby i wesela tematyczne.


Mimo, że wesela stylizowane, nie są jeszcze w Polsce spotykane tak często jak np. w Stanach Zjednoczonych, to w ostatnich latach znacznie zwiększyło się zainteresowanie tego typu ceremoniami. Coraz więcej młodych ludzi dąży do tego, aby ich przyjęcie weselne było oryginalne i niepowtarzalne. Lokale, które organizują imprezy okolicznościowe, zaczęły więc dostosowywać swoje oferty do, często ekstrawaganckich, pomysłów klientów.


Gdzie można urządzić niepowtarzalne wesele tematyczne? Jeżeli marzycie o przyjęciu w stylu średnowiecznym, odpowiednią scenerię zagwarantują wam zamki i pałace. Świetnym miejscem na wesele zorganizowane w takim właśnie klimacie jest Hotel Podewils XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu ( woj. Zachodniopomorskie). Właściciele proponują miłośnikom średniowiecza turniej rycerski, świętowanie przy suto zastawionych stołach, a dla odważnych niezapomnianą, mrożącą krew w żyłach przygodę z duchami. Równie atrakcyjne może stać się wesele w województwie lubuskim, za sprawą Zamku Joanitów. Komnaty i katownia wprowadzą gości w klimat XIV-wiecznej budowli. Narzeczeni powiedzą sobie sakramentalne „tak” w średniowiecznym, przyzamkowym kościółku, a chwilę później wraz ze swymi gośćmi oddadzą się zabawie do rana. Możliwości zorganizowania przyjęcia w stylu średniowiecznym dają również sale weselne w Wielkopolsce: w Zamku Rokosowo, czy Zamku von Treskov., które zapewnią odpowiednią oprawę i scenerię dla tego typu ceremonii.


Pary, którym wyśniło się szlacheckie wesele, powinny szukać klimatycznych sal w staropolskich dworkach. Odpowiednią oprawę dla takiego przyjęcia w województwie świętokrzyskim zapewni Dworek w Masłowie, stylizowany na polski dwór szlachecki z XIX wieku, a także pochodzący z XIX wieku Dworek Korytków w Końskich. Klimatyczne wesele szlacheckie zapewnią także lokale weselne w kujawsko-pomorskiem. Położony pod Toruniem urokliwy Dwór Jedwabno z XIXw, otoczony parkiem ze starodrzewiem tworzy niepowtarzalny staropolski klimat. Wiele takich miejsc usytuowanych jest w województwie łódzkim. Dworek Dom Polski swoim klimatem idealnie nawiązuje do tradycyjnych polskich dworków szlacheckich. Natomiast w Łęczycy, niedaleko Łodzi, wielbiciele okresu staropolskiego, zorganizują tematyczne wesele w Pałacu w Prądźwie-zabytkowym dworku modrzewiowym z połowy XIX wieku.


Wyobraźnia nowożeńców i ich pomysły na stylizacje weselne wydają się nieograniczone. Tematem przewodnim przyjęcia weselnego może być Hollywood, z czerwonym dywanem niczym na gali oscarowej, Gotyk i czarna suknia panny młodej, rock, z parą młodą ubraną w skórę od stóp do głów i wiele innych-wszystko zależy od inwencji twórczej. Wesela tematyczne są z pewnością alternatywą dla tradycyjnych polskich przyjęć. Są odzwierciedleniem zainteresowań i pasji, a czasem przejawem oryginalnych osobowości młodej pary. Z pewnością jednak stają się przyczynkiem do dobrej zabawy, mimo, że w Polsce wciąż jeszcze nietypowej.

Angelika Skóra