Wesele w piątek z wyboru, czy z konieczności?

wesele-w-piatek-z-wyboru-czy-z-koniecznosci

Brak wolnych terminów, czy niższe ceny? Coraz więcej par decyduje się na organizację ślubu i wesela w piątek. Co nimi kieruje?


Każdy, kto organizował, bądź w tej chwili organizuje swoje wesele, zapewne wie jak duży problem stanowi zarezerwowanie wymarzonej sali weselnej, kamerzysty, czy dobrego zespołu muzycznego. Brak wolnych terminów powoduje, że o ślubie i weselu trzeba myśleć z dwuletnim wyprzedzeniem. Problem jest jeszcze większy, kiedy młodej parze zależy na konkretnym miejscu i konkretnych osobach Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zorganizowanie ślubu i wesela w piątek…Wolne terminy

Wesela w piątki nie są w Polsce popularne, stąd też łatwiej o wolny termin w wymarzonym lokalu. Dla par, które nie lubią planować i organizować przyjęcia z tak dużym wyprzedzeniem, wesele w piątek jest świetną alternatywą. Stwarza to też możliwość dla spontanicznego ślubu i wesela-w trzy miesiące można uporać się ze wszystkimi sprawami organizacyjnymi i formalnościami. Decydując się na wesele w piątek, narzeczeni mają także większą szansę na zatrudnienie najlepszego zespołu, dj’a, kamerzysty, czy fotografa, których kalendarze zapełnione są w każdą sobotę z wielomiesięcznym wyprzedzeniem


Mniejsze koszty

Wiele par, które decydują się na ślub i wesele w piątek, kieruje się cenami. Większość lokali oferuje atrakcyjne rabaty na przyjęcia weselne organizowane w piątki. I tak na przykład dla par organizujących przyjęcie weselne w piątek Restauracja Duet daje 10% rabatu już przy minimum 30 osobach.

Przy weselu na 100 osób, w atrakcyjnej lokalizacji, rabaty moga sięgać nawet 20%. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o oprawę muzyczną, kamerzystów i fotografów-oni również oferują promocyjne ceny usług.


Dłuższe świętowanie i odpoczywanieZaczynając zabawę w piątek para młoda i jej goście mają więcej czasu na kontynuację wesela dzięki zbliżającemu się weekendowi. Wiele par nadal decyduje się na tradycyjne poprawiny, które są o wiele przyjemniejsze, kiedy ma się w perspektywie dodatkowy dzień odpoczynku.


Organizacja ślubu i wesela w piątek ma wiele zalet, jednak wiąże się również z jednym problemem. Wielu księży nie wyraża zgody na ślub w piątek, gdyż jest to dzień uznawany przez kościół katolicki za postny. W takim przypadku pozostaje poprosić o udzielenie ślubu księdza z innej parafii lub ubiegać się o dyspensę od biskupa. Jednak każda zdeterminowana para, która przebrnie przez „kościelne przeszkody”, na pewno doceni zalety organizowania ślubu i wesela w piątek.

Angelika Skóra