Zabawy weselne cz.2 - rozbaw swoich gości weselnych w wyjątkowym stylu!

zabawy-weselne-cz2-rozbaw-swoich-gosci-weselnych-w-wyjatkowym-stylu

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabawy, które z pewnością sprawią, że Twoje wesele będzie wspominane do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Jaka to melodia

Goście zostają podzieleni na dwie drużyny np. drużyna kobiet i drużyna mężczyzn, niezależnie od wieku. Gospodarz zabawy puszcza utwory przez kilka sekund, a zadaniem drużyn jest w jak najszybszym czasie zgłosić się i podać prawidłowy tytuł oraz wykonawcę utworu.

Europejski pociąg

Do zabawy zapraszamy wszystkich uczestników wesela, którzy ustawiają się jeden za drugim tworząc wagony. Po czym do piosenki „Jedzie pociąg z daleka” rozpoczynamy taniec. Orkiestra co jakiś czas wycisza muzykę, po to, aby oznajmić dokąd dojechaliśmy, a naszym zadaniem jest zatańczyć taniec narodowy danego kraju np. we Francji – KanKana lub Kaczuchy, w Wiedniu – Walc, w Pradze – Poleczka, w Rosji – Kazaczok, w Madrycie – Corrida, w Polsce – Polonez itp.

Zgodność małżeńska

Nowożeńcy siadają na krzesłach tyłem do siebie. Pani Młoda trzyma w dłoni jednego buta Pana Młodego i odwrotnie Pan Młody ma pantofla Pani Młodej. Para odpowiada na pytania podnosząc but swój lub partnera.

A oto przykładowe pytania:

  • Kto pierwszy powiedział kocham cię?
  • Kto się częściej obraża?
  • Kto pierwszy wyciąga rękę na zgodę?
  • Kto więcej wydaje na zakupy?
  • Kto jest większym bałaganiarzem?
  • Kto jest bardziej pracowity?
  • Kto zwykle trzyma pilot od telewizora?
  • Kto ma większą fantazję?
  • Kto w noc poślubną rozpocznie grę wstępną?

Taniec wykupny

W zabawie uczestniczą wszyscy chętni goście. Świadkowie trzymają w dłoni miseczki i stoją pod sceną. Państwo Młodzi rozpoczynają taniec. Goście mogą tylko zatańczyć z Panią Młodą lub Panem Młodym, ale zanim to zrobią muszą wnieść opłatę, zebrane pieniądze Młodzi przeznaczają na wózek dla swojego dziecka.

Buteleczka

Pan Młody ma zawiązane oczy. Na długim sznurku takim do podłogi ma uwiązany długopis i przed nim ustawia się butelkę. Pani Młoda musi pokierować męża tak, aby trafił długopisem do dziurki. Kiedy już to uczyni to wodzirej dodaje słowa „I tak oto będzie wyglądała noc poślubna”.

Alter ego

W zabawie uczestniczy 6 par. Panowie siadają na krzesła, a panie trzymają w rękach pończochy, które zakładają panom na głowy. Gdy już to uczynią robią supełek na końcu pończochy, po czym zdejmują pończochę z głowy partnera. Młoda Para zasiada w jury i decyduje o najzabawniejszej twarzy wesela.

Podaj dalej

Zabawa ta zwykle rozpoczyna przyjęcie weselne. Pozwala na szybkie zapoznanie się osób uczestniczących na weselu. Polega na obdarowaniu się pocałunkami. Począwszy od Pary Młodej poprzez wszystkich gości, aż do momentu, gdy pocałunek wróci do Pary Młodej.

Chłopiec czy dziewczynka

Polecane na oczepiny – Na środek zapraszamy Parę Młodą, która siada na krzesłach plecami do siebie. W tym momencie orkiestra przygrywa muzykę. Gdy muzyka przestaje grać małżonkowie odwracają się do siebie. Jeśli obydwoje odwrócą się w tym samym kierunku oznacza to, że urodzi się chłopiec, natomiast jeżeli w odwrócą się w przeciwne strony to znak, że urodzi się dziewczynka. Zabawa ta jest powtarzana tyle razy, ile Nowożeńcy chcą mieć dzieci.

Świstaki

Do udziału w tym konkursie zapraszamy osoby potrafiące gwizdać. Uczestnicy otrzymują kieliszek wypełniony drobno zmieloną bułką tartą. Wygrywa osoba ta, która jako pierwsza „wypije” kieliszek i zagwiżdże.

Hazardziści

Do zabawy zapraszamy dwie chętne osoby, które chcą zawalczyć o banknot 100zł. Wodzirej kładzie banknot na krześle pomiędzy uczestników i na próbę muszą go przedmuchać w kierunku przeciwnika. Kto przedmucha pieniądz wówczas będzie należał do niego. Ale żeby nie było zbyt łatwo, zawiązuje się im oczy. Wówczas gospodarz zabawy zabiera banknot, a zamiast niego kładzie na krześle talerz z mąką. Kiedy usłyszą start, dmuchają ile sił nie mając pojęcia, że są cali w mące.

Taniec pokoleniowy

Konkurs dla wszystkich par, będących w związku małżeńskim. W trakcie tańca wodzirej prosi o opuszczenie parkietu par, które staż małżeństwa mają krótszy niż 5, 10, 15, 20, 25, 30 itd. Tym sposobem na parkiecie zostaje najstarsze małżeństwo i im Pani Młoda może wręczyć prezent np. może być to bukiet ślubny. Zabawa ta, może okazać się miłym zaskoczeniem dla dziadków.

Sztafeta

Zabawa ta, polega na rywalizacji pomiędzy rodziną Pana Młodego i Pani Młodej. Z każdej z rodzin wybieramy po 4 osoby. Ustawiamy 4 krzesła w dwóch rzędach. Osoba, która zasiadła na pierwszym krześle musi jak najszybciej zjeść banana i klepnąć następną osobę w ramię, ta zaś musi jak najszybciej nadmuchać balon tak, aby pękł, kolejny uczestnik musi wypić szklankę wody, a osoba na ostatnim krześle musi obrać mandarynkę i ją zjeść. Drużyna, która jak najszybciej pokona sztafetę wygrywa. Oczywiście jest to przykład zabawy weselnej i można go dowolnie konfigurować.

Krakowiak

Orkiestra zaprasza chętne pary na parkiet. Ich zadaniem jest odtańczenie krakowiaka i wykorzystanie figur, które zaproponuje wodzirej (klęczący partner, a wokół niego obraca się jego partnerka). Po czym wodzirej karze panom wstać, a tym samym paniom uklęknąć. Tym samym daje do zrozumienia, że role się zmieniły. Nic bardziej mylnego. Kiedy partnerki klęczą, wodzirej oświadcza, że tym sposobem panie chciałyby podziękować za wspólny taniec.

Przeciąganie sznurka

Do zabawy zapraszamy kilka par. Z czego dwie osoby proszone są o trzymanie sznurka między sobą. Reszta osób staje po jednej stronie rozciągniętego sznurka. W rytm muzyki muszą zatańczyć i w międzyczasie przechodzić przez sznurek w jedną i drugą stronę. Para, która puści swoje dłonie lub dotknie sznurka odpada. Osoby, które trzymają sznurek mogą nim manipulować w górę i w dół. Para, która jako ostatnia została na parkiecie wygrywa.

Zakręcony

Do zabawy potrzebny jest kij od miotły. Do konkursu zapraszamy kilka panów. Zadaniem każdego z nich jest wypicie kieliszka wódki, przykładając czoło do kijka i obiec go 10 razy. Gdy już to uczyni to szybko biegnie do oddalonej na końcu sali Pani Młodej, która wręczy mu nagrodę. Do zabawy można wykorzystać również talerzyk lub wałek.

Lambada

Zabawa bardzo znana, w której uczestniczą zarówno panie jak i panowie. Tworząc kółeczko naprzemiennie stają panie i panowie. Zaczynamy taniec trzymając się za ręce. Co jakiś czas orkiestra przestaje grać i pyta czy następujące części ciała już były np. „ręce były?” wówczas goście odpowiadają słusznie tak lub nie, jeśli nie to po każdym pytaniu tańczący goście trzymają się za wypowiedzianą przez organizatora zabawy część ciała. Może to być nos, ucho, serce, kolano itp.

Na barana

W zabawie uczestniczy kilka par. Mężczyźni tworzą kółko, a ich partnerki stają tuż za nimi. Gdy muzyka gra, panie wykonują następujące czynności. Wskakują na plecy partnera, zeskakują, obiegają cały okrąg, przechodzą pod nogami partnera, przechodzą za plecy i wskakują na nie. Odpada ta para, w której kobieta jako ostatnia wskoczy na plecy mężczyzny.

Deska i siekierka

Zapraszamy kilku chętnych panów. Na początek robią kilka niewinnych czynności. Zdejmują marynarki, podwijają rękawy koszuli, zdejmują buty, następnie skarpetki i podwijają spodnie. Gdy już to uczynią to klękają, a przed nimi jest położona deska do krojenia. W ręce trzymają siekierki. Na desce jest położony cienki patyczek, warzywo lub owoc i każdy z panów musi go pokroić na małe kawałeczki. Kolejno wodzirej zawiązuje wszystkim mężczyznom oczy i zamiast patyczka, owoca lub warzywa kładzie ich skarpetki. Wygrywa ten, który w swojej skarpetce zrobi jak największe dziury.

Pantofelek

Wybrane uczestniczki zabawy układają na środku sali swoje buty. Panowie biorący udział w zabawie muszą w jak najszybszym czasie znaleźć właścicielkę pantofla. Dla zwycięzcy nagrodą jest wspólny taniec.

Taniec w kółeczku

Wszyscy goście stoją w kółeczku, a zespół muzyczny przygrywa walca w trakcie, którego muszą wykonać kolejne czynności:

  • panowie biorą na ręce panie
  • łączymy się po 2 pary
  • następnie łączymy się w kolejne 2 pary (w sumie 4)
  • panie tańczą w środku kół
  • panowie tańczą w środku kół
  • panie siadają na rękach panów i łapią ich za szyję
  • panowie odwracają się i tańczą z panią, do której się odwrócili
  • muzyka przestaje grać, a partnerzy stoją naprzeciwko siebie, orkiestra nadal nakazuje wykonywać następujące czynności wskazując palcem: moja głowa – twoja głowa, mój nos – twój nos, moje ucho – twoje ucho, moja broda – twoja broda itd. na zakończenie zabawy panowie klęczą na kolanach dziękując partnerkom za taniec.

Taniec na leżąco

Zapraszamy do gry ok. 5 par (niekoniecznie musi to być mąż i żona). Każda z nich musi zadeklarować jaki rodzaj tańca ma ochotę zatańczyć np. walca, tango, chacha, country, dyskotekowy. Później wszystkie pary opuszczają salę, oprócz tej, która właśnie ma wystąpić. Do pary podchodzi gospodarz konkursu i kładzie przed nimi koc lub prześcieradło. Para ta musi zatańczyć wybrany rodzaj tańca na leżąco. Każda para, która zatańczy zostaje obdarowana prezentem od Pary Młodej.

Konkursy weselne podobnie jak każda dyscyplina sportu mają za zadanie, aby czynnie w nich uczestniczyli dopingujący goście weselni. Należy pamiętać, by zbytnio nie znużyć uczestników wesela i zaplanować nie więcej niż 5-6 konkurencji. Warto też zwrócić uwagę na to, aby zabawy były dostosowane do wieku gości.

Wiadomo, że dla zwycięzcy konkursu należy się nagroda. Zwykle jest to wódka weselna. Jeśli Para Młoda ma poczucie humoru, może zorganizować prezenty, które z pewnością rozśmieszą uczestników wesela np.:

  • odkurzacz bezprzewodowy – szufelka i zmiotka
  • wycieczka dookoła świata – globus lub mapa
  • ekspres do kawy – gazeta Super Express i kawa
  • kolacja dla dwojga w chińskiej restauracji – pałeczki i ryż
  • nagroda niespodzianka – jajko Kinder Niespodzianka
  • płytka z wesela – kafelka z damskiej toalety
  • zastawa stołowa – jednorazowe sztućce i talerze
  • wycieczka do Finlandii – butelka wódki Finlandia.