Zapytanie
75... telefon

Młyn Wielisław

Młyńska 9/2, Sędziszowa, Dolnośląskie,

W pobliżu: Jelenia Góra, Lwówek Śląski, Legnica, Złotoryja, Bolków, Jawor

75... telefon
Wyświetleń: 1626


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Liczba gości

od 1 do 45

Młyn Wielisław

Zapraszamy Państwa do pięknego miejsca wypoczynku w Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.

Nasz obiekt - Młyn Wielisław - znajduje się u podnóża Góry Wielisławki nieopodal Organów Wielisławskich. Proponujemy Państwu komfortowe noclegi w zabytkowym, klimatycznym budynku dawnego młyna wodnego napędzanego turbiną zasilaną wodą z rzeki Kaczawy.

Obecnie rzeka napędza Małą Elektrownię Wodną (MEW), którą także można zobaczyć.

Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów obfituje w niezliczone miejsca aktywnego wypoczynku.

Z Młyna wychodzi się bezpośrednio na Wielisławkę, górę w której podobno ukryte są skarby Wrocławia (depozyty bankowe wywiezione z Wrocławia ciężarowkami pod koniec II wojny światowej), a do tych skarbów prowadzą liczne tunele i sztolnie. I chodzą słuchy, że gdzieś z naszego młyna jest do nich wejście :-)

Na szczycie góry znajdują się ruiny dawnego zamku rycerza zbójnika Wielikosława, a także ruiny dawnego schroniska i gospody, w której bawili się jeszcze w latach pięćdziesiątych tutejsi mieszkańcy.

Z naszego siedliska można w szybkim czasie dotrzeć w różne ciekawe miejsca nie tylko Gór i Pogórza Kaczawskiego ale także Karkonoszy, Pasma Gór Izerskich czy inne miejsca w paśmie Sudetów. Jest to świetna baza wypadowa do ciekawych miejsc w okolicy.

Organizujemy kameralne imprezy okolicznościowe do 45 osób.

Zapraszamy do kontaktu!

  • Noclegi
  • Ogród
  • Miejsce zabytkowe
  • Parking
  • Catering

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Sędziszowa, Lokale weselne, Nietypowe miejsca, Wesele w Górach, Rustykalne Wesele, Wesele z Noclegiem, Obiady Weselne

Powrót