Zapytanie
535... telefon

Pałac Krzykosy

Krzykosy 48, Bulkowo, Mazowieckie,

W pobliżu: Płońsk, Gostynin, Sierpc, Drobin, Bielsk

535... telefon
Wyświetleń: 567


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Liczba gości

do 100

Pałac Krzykosy - idealny na wesele i przyjęcia okolicznościowe


Pałac Krzykosy który znajduje się godzinę jazdy od Warszawy. Otoczony jest stuletnim parkiem krajobrazowym wraz ze stawem, starym sadem i licznymi łąkami. Zbudowany został w 1926 przez jednego z najbardziej znanych architektów polskich dworów międzywojennych, Kazimierza Rutkowskiego. Tym razem Rutkowski budował jednak dla swojego brata Władysława. Mógł pozwolić sobie na bardziej odważne podejście. Pałac wzorowany jest więc bardziej na włoskiej willi niż na klasycznym mazowieckim dworze ze spadzistym dachem i kolumienkami na ganku. Pałac został gruntownie przebudowany wewnątrz w 2008 roku i wyposażony w nowoczesne instalacje. Jednak remont miał na celu nie zmianę charakteru pomieszczeń a raczej przywrócenie pierwotnego układu zabudowanego w PRL niezliczonymi pokoikami.

Na terenie kompleksu pałacowego znajdują się liczne zabudowania. Między innymi prawie 100 letnia wozownia zamieniona w salę do spotkań i zabaw. Zmieści się to ponad 100 osób a odpowiednie nagłośnienie i fakt że miejsce jest odsunięte od okolicznych zabudowań jak i od pałacu sprawi że nawet huczna zabawa nie zakłóci niczyjego spokoju. Nad stawem nie zabrakło klimatycznego miejsca na ognisko przy którym można usiąść wieczorem i posłuchać pohukiwania sów mieszkających w parku czy rechotu żab.

  • Noclegi
  • Ogród
  • Dostosowane dla niepełnosprawnych
  • Parking

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Bulkowo, Lokale weselne, Nietypowe miejsca, Wesele w Pałacu, na Zamku, Wesele i Ślub w Plenerze, Wesele z Noclegiem

Powrót