Zapytanie
882... telefon

Karczma Dzika Chata

Zawoja 1332, Zawoja, Małopolskie,

882... telefon
Wyświetleń: 1281


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Ceny od

140 zł / os

Liczba gości

od 1 do 350

Karczma Dzika Chata

Zaślubinom – jednemu z najbardziej przełomowych momentów w życiu człowieka – towarzyszyły we wszystkich kulturach liczne zwyczaje, obrzędy i zabiegi mające zapewnić nowożeńcom szczęście, dostatek, potomstwo.

Do każdego wesela podchodzimy w sposób wyjątkowy i indywidualny. Nasze doświadczenie i pełna kompleksowa oferta gwarantuje zadowolenie naszych klientów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od samego początku przygotowań do ostatnich chwil przyjęcia. W naszej ofercie posiadamy bazę noclegową w sąsiedztwie karczmy. Na terenie naszego Pensjonatu istnieje duża altana wraz z tarasem widokowym tuż nad potokiem górskim.

Jest to bardzo ciekawe miejsce do przygotowania ślubu w malowniczym plenerze . Posiadamy również rozległy teren wokół karczmy na którym również istnieje możliwość przygotowana zaślubin w plenerze. Do dyspozycji posiadamy również namioty. Karczma natomiast dysponuje aż 300 miejscami zlokalizowanymi ma parterze oraz antresoli karczmy . Do dyspozycji Państwa jest bardzo duży grill mogący obsłużyć praktycznie każda ilość gości.

Nasze zaplecze kulinarne oraz fachowa obsługa jest gwarantem udanego przyjęcia weselnego. Na terenie Pensjonatu Styrnol jest Spa, sauna, jacuzzi, pokój do masażu oraz relaksu. Dysponujemy również siłownią i miejscem do rozrywki.

Menu weselne od osoby to koszt od 140 zł /os. W ofercie weselnej proponujemy zespoły muzyczne, paczki dla gości, ciasta własne produkcji, wspomniane wcześniej noclegi dla gości weselnych, markowe alkohole w niskich cenach, dodatkowe atrakcje podczas wesela typu wejście góralskie, gawędy babiogórskie, zimowe wesela połączone z kuligiem, latem przejazd dorożką młodej pary do karczmy, pokaz sztucznych ogni, szwedzki stół oraz koryto rozmaitości, prosiak nadziewany oraz płonący, kita górala, pieczony dzik.
Na zamówienie wykonujemy wędliny własnej produkcji.

Nasza Karczma Dzika Chata zlokalizowana jest przy drodze głównej, przebiegającej przez Zawoję, najdłuższą polską wieś położoną u podnóży Babiej Góry – najwyższego szczytu Beskidu Wysokiego (1725 m n.p.m.).
Zawoja to jedno z najciekawszych miejscowości w Beskidach zarówno pod względem jaki turystycznym. Miejsce, gdzie wzniesiono Karczmę nazywane jest Podryżowana (Zawoja Podryżowana). Nazwa ta wiąże się z historią wyrębu tutejszych lasów, które w przeszłości było głównym zajęciem tutejszych mieszkańców i głównym źródłem ich dochodu. Rodzaj drewnianej rynny, której zadaniem było niwelowanie nachylenia stoku i transport ociosanych gałęzi w dolinę, nosiła nazwę „ryzy”, stąd nazwa przysiółku.

Obok Karczmy znajduje się jedna z najstarszych w Zawoi przydrożnych kapliczek, której datowanie sięga XIX wieku. W środku kapliczki kryje się unikatowa, drewniana figura Matki Boskiej. Okolica obfituje w pensjonaty, które powstały w okresie międzywojennym i odznaczają się letniskowym typem architektury. Wszystkie te elementy wraz z Karczmą tworzą naturalny mini-skansen. Inspiracją naszą podczas budowy była regionalna kultura ludowa całego podbabiogórza a sama karczma nacechowana jest elementami tradycyjnego budownictwa tutejszych Górali Babiogórskich, zamieszkujących wieś.

Przedstawiamy Państwu 7 propozycji menu weselnego. Wszystkie propozycje dostępne są na naszej stronie internetowej . Wszystkie menu mogą być modyfikowane wg. życzeń i sugestii.

UWAGA! TERAZ APARTAMENT DLA NOWOŻEŃCÓW GRATIS!
Przykładowe menu za Cena: 140zł/os
Powitanie chlebem i solą
Toast za zdrowie Młodej Pary – lampka wina musującego
I danie – uroczysty obiad
Staropolski rosół z makaronem
(możliwość wyboru innej zupy)
Kotlet schabowy zapiekany z farszem pieczarkowym, roladka drobiowa, Wykwintne udko z kurczaka
Ziemniaki z koperkiem, ziemniaki opiekane, zestaw surówek
Deser
Lodowa szarlotka na ciepło
Bufet napoi gorących
(bez limitu)
serwowany wg. życzeń Gości
Herbata
Kawa z expresu
Kawa Latte
Kawa Cappucino
Kawa rozpuszczalna
Kawa parzona po turecku
Serwis napoi zimnych (bez limitu)
Napoje owocowe
Coca – Cola
Sprite
woda mineralna serwowana w dzbankach – bez limitu
Owoce na stół
wliczone w cenę menu
Bufet szwedzki
Półmisek swojskich wędlin, rolada własnej produkcji, boczek pieczony, tymbaliki drobiowe, śledź w śmietanie, sałatka jarzynowa, sałatka porowa, chleb ze
swojskim smalcem
II danie gorące
Zupa gulaszowa „Przysmak Zbójnicki”
III danie gorące
Devolay w złocistej panierce, frytki, sałatka pekińska
IV danie gorące
Barszcz czerwony z krokietem
W cenie menu zapewniamy Państwu także:
profesjonalną pomoc w organizacji przyjęcia
dekorację stołów weselnych
specjalną dekorację stołu młodej pary
APARTAMENT dla nowożeńców gratis!
dzieci do lat 3 GRATIS, od 4 do 12 lat – 50% ceny menu
WESELE DWUDNIOWE”
cena: 200zł/os *
Pełne menu dostępne na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do kontaktu!

  • Noclegi
  • Altana na ślub
  • Ogród
  • Plac zabaw
  • Dostosowane dla niepełnosprawnych
  • Parking
  • Catering

Video prezentacja

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Zawoja, Lokale weselne, Restauracje, Wesele w Górach, Wesele i Ślub w Plenerze, Wesele z Noclegiem, Obiady Weselne

Powrót